Když se na světovém trhu objevila poprvé pračka, mohly si hospodyňky konečně oddechnout. Od té doby praní prádla nebylo tak náročné a mnoho žen získalo více času jak na rodinu, tak i na sebe. S moderními pračkami je vlastně praní hračka. Aby však jejich životnost byla co nejdelší, je potřeba se i pečlivě starat jak o vnitřní, tak o vnější části pračky. Poradíme vám, jak jednoduše vyčistit gumové těsnění u bubnu.
V gumovém těsnění, které je zodpovědné za těsnost dvířek u bubnu, se často usazují různé nečistoty a občas i voda. V tomto důsledku se zde mohou tvořit plísně. Ty je zapotřebí pravidelně odstraňovat. Mohou být zdraví závadné.
Účinně plísně odstraníte tak, že na ně použijete vysokou teplotu vody, a kyseliny. Plísním se nedaří rovněž v suchém prostředí. Na jejich odstranění budete potřebovat:
- tekutý čistící prostředek s obsahem chloru (například Savo)
- 2 ubrousky, nebo houbičky na nádobí
- ochranné rukavice na ruce
- 25 gramů kyseliny citronové
Jak postupovat při čistění gumového těsnění u pračky?
Nejprve otevřete dvířka u pračky a z gumového těsnění odstraňte pomocí ubrousku všechny nečistoty. Pak si nasaďte ochranné rukavice a na houbičku naneste trochu čistícího prostředku s obsahem chloru. Ten aplikujte na gumové těsnění a rovnoměrně rozetřete.
Dvířka od pračky opět zavřete a nechte působit alespoň dvě hodiny. Až tato doba uplyne, navolte na pračce program máchání a nechte prostředek s chlorem vypláchnout.
V poslední fázi do zásuvky na prací prášek nasypte kyselinu citronovou a navolte prací program na ten nejvyšší stupeň. Tento postup můžete opakovat klidně i několikrát za měsíc. Spotřebiči tak můžete prodloužit značně životnost. Pečovat je však nutné i o zásuvky na prací prášek a aviváž, o buben a vnější konstrukci.
Úvodní Fotografie: Freepik