Každoroční vánoční nakupování

Do Vánoc ještě zbývá čas, ale už jsou všude vidět ozdoby ve výlohách – světýlka, vánoční ozdoby. Na potravinách jsou vánoční potisky, hlavy Santa Clause. Už se vám ježí chlupy na těle při pomyšlení, že budou přeplněné obchody lidmi dychtících po dárcích? Nakupujte dárky v předstihu!

Co koupit?

Možná rádi dáváte svým blízkým dárky, ale nikdy není jednoduché vymyslet, co přesně pořídit. A o to hůř se to vymýšlí, když jsou za týden Vánoce. Proto si udělejte sem tam čas a projděte se po obchodech, dokud v nich není plno lidí. A když na nic nenarazíte, jednoduše zkuste zjistit od dotyčného, co by si přál. Když to začnete nenápadně zjišťovat v předstihu, za tu dobu se něco dozvíte!

Vyhněte se „kýčům“

Pokud vaše maminka miluje svíčky, pořiďte jí klidně jednu, dvě. Ale pokud koupíte svíčky jako poslední možnost dárku, třikrát si to rozmyslete. Mnoho lidí totiž kupuje právě svíčky mnoha barev a vůní, anebo různé jiné postavičky z květinářství, aby „něco“ dali a měli to z krku. Je lepší opravdu popřemýšlet více a dát když už tak něco praktického. Co takhle poukázka do kavárny, do sportovního obchodu nebo na knihy?

Kde to koupit?

Protože jsou obchodní centra skvělým místem, kde nakupovat – vše je přece pod jednou střechou – právě ty vynechejte! Vyhnete se tak návalu lidí. Vytipujte si menší obchůdky a krámky, kde dárečky seženete možná i levněji. Pokud chcete nakupovat z pohodlí domova přes internet, nezapomeňte, že čím blíž budou Vánoce, tím víc bude mít pošta práce a váš balíček se tak někde může zaseknout i na týden. Vše tak objednejte včas.

Do ciziny za nákupy

Mnoho lidí vám také poradí, že vyjet do ciziny se vyplatí právě před Vánocemi. Jdou tam totiž sehnat dárky za mnohem nižší ceny, než u nás. Například v Anglii máte hned několik outletů, kde pořídíte značkové oblečení se slevou až – 70 %. Vyrazit ale můžete za levným oblečením do Vídně. Samozřejmě můžete také dárky z ciziny objednat. Opět ale myslete na to, že nedorazí hned druhý den.

Fotografie publikována se svolením Stuart Miles Photography/FreeDigitalPhotos.net

 

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]