Když je zachráněná liška poplácána po břiše, stane se neuvěřitelné. Její reakci na videu už viděly miliony lidí

Fotografie: Depositphotos

Liška je divoké zvíře. V blízkosti lidí se však dá ochočit a pak se moc neliší od běžného psa. Jako Finnegan, který svoji paničku zbožňuje a dává jí to najevo opravdu neobyčejným způsobem.

Mikayla Raines vede útulek s názvem Save A Fox. Jejími klienty jsou tedy lišky, které zachránila z kožešinových farem. Stará se o spoustu těchto zvířat, ale jedno z nich přece jen vyniká. Je to Finnegan, liščí kluk, který se stal neoficiálním maskotem útulku. Lidé se těší na nová legrační videa, ve kterých dělá Finnegan skopičiny.

O záchraně lišek vždy snila

Mikayla Reines si splnila svůj dětský sen. Většina dětí si někdy přála zvíře. Mnoho z nich toužilo i po něčem exotickém. Jejich sny však postupně vzaly za své. Mikayla ale u své lásky k liškám zůstala. Založila pro ně útulek a stará se tu o více než 70 těchto roztomilých zvířat. Z větší části jsou zachráněné z kožešinových farem.

Přestože se dá liška z části ochočit, je stále divokým zvířetem. Proto i útulek funguje jinak než třeba ty pro psy. Když Mikayla přijme novou lištičku, nejdříve ji musí naučit povel, na který se vrátí z venkovní ohrady dovnitř. Dokud se liška tento povel nenaučí, nechodí na vnější dvůr, aby neutekla. A to může někdy trvat i rok.

Lišák hvězdou internetu

Proč je nepustí zpět do volné přírody? Lišky, které byly chovány jako mazlíčci nebo byly od narození v zajetí, se nesmí navracet zpět do přírody. Nepřežily by tam. Proto se o ně Mikayla stará po dobu celého jejich života. Pokud si je tedy někdo neadoptuje, což se také snaží Mikayla propagovat. Tito lidé však musí být dobře seznámeni s problematikou chovu lišek.

Fotografie: Freepik

Jedním ze stálých obyvatelů útulku je také roztomilý liščí kluk Finnegan, kterého rovněž zachránila z kožešinové farmy. A ten má skutečně téměř lidský a hlavně legrační smích. Když ho Mikayla drbe a hraje si sním, chová se jako pejsek. Dožaduje se znovu a znovu drbání a vydává u toho tak legrační zvuky, že se nejde nesmát.

Když se přidá i video, jak tento lišák kouká zvenku přes okno na Mikaylu a snaží se ji vylákat ven ke hraní, není divu, že si ho lidé zamilovali. Neustále žvatlá, rozpačitě se usmívá a jeho legrační pohled, když prosí o pozornost, jednoduše nenechá nikoho chladným. Mikayla ho miluje a videa s ním ráda zveřejnuje, nejen aby se lidé pobavili, ale také aby zvedla povědomí o liščích útulcích a jejich potřebách.

Zdroj: Onlinenytt