Dokonalou svatbu přerušil kněz v nejsvatější moment. Všem zatrnulo, když sdělil důvod, proč pár neoddá

Fotografie: Depositphotos

Většina snoubenců se před velkým dnem obává toho, co by mohlo svatbu zkazit. Při tomto obřadu zaskočil celou rodinu i snoubence kněz, který jim nechtěl udělit svátost.

Svatební den je událostí, na kterou se dva lidé a jejich příbuzní i přátelé připravují klidně i rok nebo déle. Jedná se o den, na který nikdo do konce života nezapomene, a proto se snoubenci snaží důkladnou přípravou zamezit všemu, co by mohlo svatbu pokazit. Na této svatbě však zaskočil úplně všechny oddávající.

Důkladné přípravy dlouho dopředu

Jakmile se dva mladí lidé zasnoubí, nastává sice krásné období, kdy se oba těší na svatbu, ale také čas, kdy musí zařídit hodně věcí. Svatba zahrnuje spoustu povinností, zařizování a také stresu. Některé páry toto období nezvládnou a zjistí, že na spoustě věcech se neshodnou. Takové vztahy kolikrát končí i rozchodem a na den D ani nedojde.

Obavy ze zkažené svatby

Snad všichni snoubenci se občas před svatbou zamyslí nad tím, co by tento den mohlo zkazit. Takových faktorů může být hodně a je možná lepší se nad nimi nezamýšlet. Negativní myšlenky totiž mohou přitáhnout to, čeho se někteří obávají. Tyto snoubence však zaskočil na jejich svatbě přímo kněz, který je oddával. Podle webu Metro.Gazeta se jednalo o kněze jménem P. Mariusz Chyrowski z farnosti sv. Gerarda v Lubaszowé.

Kněz odmítl udělit svátost snoubencům

Když nastal den, na nějž se oba snoubenci těšili, ale byli trochu nervózní, vůbec netušili, co je na ně nachystáno. V jeden moment stáli před oltářem a oddával je kněz. Z ničeho nic ale kněz řekl, že jejich manželství nemůže udělit svátost. V tu chvíli byli snoubenci i všichni v kostele zaskočení.

10letá dívka se na svatbě zničehonic chopila mikrofonu. Obavy hostů vystřídal bouřlivý potlesk

Snoubenci nevěděli, co říct

Po chvilce ticha, při němž nikdo nevěděl, co se bude dít dále, pokračoval kněz ve své řeči. Podle webu Deon řekl oddávající to, že nemůže jejich manželství udělit svátost ani biskup, papež nebo kdokoliv jiný. Nakonec však dodal, že samotní snoubenci jsou těmi, kdo si dává navzájem svátost.

Svatba nakonec dopadla dobře

Hned poté, co snoubenci i ostatní v kostele slyšeli tato slova, došlo jim, jak to kněz myslel a spadl jim kámen ze srdce. Také si uvědomili, že to měl být malý vtípek ze strany kněze. O tom, jak se může svatba rychle pokazit a proměnit se v „nezapomenutelný“ zážitek jsme psali na SvětěKreativity již dříve.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]