Svatba se proměnila v „nezapomenutelný“ zážitek. Svatebčané za problémy viní dodavatele jídla na hostinu

Fotografie: petrr / Creative Commons / Attribution 2.0

Dvě akce, jež se konaly na stejném místě, měly negativní dopad na více než polovinu hostů, jimž bylo vážně nevolno. Postihly je zvracení a průjmy, několik lidí dokonce skončilo v nemocnici.

Přátelé a rodina v sobotu večer slavili v The Park v Melbourne, když se u jedné ženy začaly zčistajasna projevovat příznaky otravy jídlem. Původní zprávy tvrdily, že celkem 70 z 300 účastníků svatby se stalo obětí špatné gastronomie. O několik dnů později se však ozval jeden z hostů a pro místní média uvedl, že počet nemocných byl daleko větší. Mělo se údajně jednat až o více než 100 hostů.

Novomanželé na hostinu vynaložili nemalé peníze

Účastníci svatby měli na výběr ze dvou jídel. Gastronomická služba poskytovala dva balíčky – s kuřecím či vepřovým masem. K tomu se samozřejmě pojily běžné přílohy. Tyto balíčky se pohybovaly v cenách kolem 180 australských dolarů na osobu (asi 2 600 korun). To znamená, že novomanželé jen za tuto službu museli utratit přes 50 000 australských dolarů (cca 740 000 korun). Výsledek tomu však úplně neodpovídal, a tak to manželský pár nenechal jen tak.

Hosté požadují sankce pro dodavatele jídla

Pár nyní zvažuje právní kroky proti dodavatelům jídla a strávil celé dny shromažďováním prohlášení od hostů, aby zahájil hromadnou žalobu. Všeobecně ale není jasné, zda bylo příčinou jejich problémů právě jídlo. Nikomu však tyto kroky nelze vyčítat, jelikož byly v ohrožení i nejmenší děti, a někteří hosté poté dokonce skončili v nemocnici. Ve výsledku však naštěstí nikdo nebyl v ohrožení života.

Na dodavatele dorazila inspekce

O pár dnů později se na stejném místě konala konference. Ta měla trvat čtyři dny, ale v polovině času se musela přenést do online podoby poté, co skupina lidí opět onemocněla. Na to už akutně reagovala rutinní inspekce BOZP města Port Philip se snahou vyšetřit, zda se skutečně nejednalo o otravu jídlem. Kupodivu nenašla žádné problémy se zdravotními ani bezpečnostními postupy. Dodavatelé jídla budou ale s touto agenturou nadále spolupracovat, aby zamezili další případné „epidemii.“

svatební ozná

Obdržela pozvánku na svatbu své sestřenice. Požadavek budoucích novomanželů ji ale velmi zaskočil

Zdroj: Mirror

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]