Korejská tajemství pro zdravou a krásnou pokožku. Odhalte konečně klíč pro mladistvý vzhled

Fotografie: Freepik

Krásná a zdravě působící pleť je základem dobrého vzhledu. Důležité proto je, pečovat o ni pravidelně a poctivě.

Každý z nás nejspíše někdy zažil problémy s pletí, ať už se jednalo o akné, tmavé skvrny, vrásky, zarudnutí či ekzémy způsobené suchou pokožkou. Nejhorší však je, když se snažíte vést zdravý životní styl, stravujete se střídmě, nekouříte, nepijete alkohol a stejně nic nezabírá a nevidíte žádný výsledek. Čím to může být? Možná o svou pleť dostatečně nepečujete. Díky těmto jednoduchým radám korejských žen vám to ale půjde mnohem snáz.

Fotografie: Freepik

Citrony pro rozjasněnou pokožku

Rozkrojte citron na půl a vymačkejte z něj šťávu do misky. Do té poté namočte vatový tamponek a následně naneste na místo, které si přejete rozzářit. Tento postup můžete opakovat i několikrát denně.

Kyselina citronová, která si v citronech nachází, má exfoliační vlastnosti a pomůže vám odstranit odumřelou pokožku, přebytečnou mastnotu a nečistoty. Vitamin C navíc zlepšuje pružnost pokožky. Pokud ovšem máte příliš citlivou pleť, raději si tuto metodu nejdřív vyzkoušejte na malém místě, abyste věděli, jak vaše pokožka bude reagovat.

Fotografie: Freepik

Pěna na holení je účinným bojovníkem proti akné

Korejské ženy považují použití pěny na holení jako jednu z nejlepších procedur proti tvorbě akné. To je způsobeno tím, že pěna na holení má antiseptické vlastnosti. Nastříkejte si trochu pěny na konečky prstů, naneste na obličej a jemně vmasírujte. Nechejte ji působit okolo 5 až 10 minut a poté opláchněte. Proceduru můžete opakovat jednou až dvakrát týdně.

Solný roztok pro vaši pleť

Recept na tento domácí produkt je velmi jednoduchý a zvládne si ho vyrobit každý. Budete potřebovat jen teplou vodu a lžíci soli. Ingredience spolu promíchejte. Po sprše či koupeli si směs naneste na navlhčenou pokožku, nechejte chvíli působit a smyjte. Solný roztok je v tomto případě vhodný pro pokožku s akné, jelikož zklidňuje zanícené oblasti a tvář potom vypadá svěže.

Fotografie: Freepik

Mořské řasy pro lepší pleť

Mořské řasy jsou ideální jako maska na obličej. Budete potřebovat pár listů mořských řas a teplou vodu. Listy vložte do vody a nechejte je v ní namočené po dobu alespoň pěti minut. Následně je naneste na obličej a nechejte je působit okolo 15 minut. Řasy v sobě mají obsaženo mnoho vitamínů a navíc mají antibakteriální vlastnosti, díky kterým bude vaše pokožka vypadat mladistvě.

Zdroj: Byrdie