Když si koupíte mleté maso, pravděpodobně ho doma často uskladníte a zpracujete až později. Zjistěte, proč byste se této praxe měli vyvarovat.
Snad každá kuchařka si čas od času připraví nějaké jídlo tak říkajíc do zásoby. V mrazničce pak můžete najít rajskou omáčku, svíčkovou, bramborové knedlíky, sladké knedlíky, nebo i připravenou směs na karbanátky. Možná vás ale překvapí, že mražení předpřipraveného mletého masa je jeden velký omyl. Profesionální kuchařky objasnily, co se s takto upraveným mletým masem v mrazničce stane, a proč byste se toho měli vyvarovat.
Mleté maso do mrazničky patří jen někdy
Karbanátky s bramborovou kaší, masové kuličky se špagetami či sekaná s bramborem jsou v naší republice stále velmi oblíbenými jídly. Řada hospodyněk je připravuje několikrát do měsíce, a proto se není čemu divit, že si mnohé z nich často svoji práci usnadňují.
Po nákupu mletého masa ho ihned ochutí cibulí, solí, pepřem a dalším kořením dle chuťových preferencí své rodiny, a uloží ho do mrazničky. Tento postup vám možná ušetří čas, ale ochudí vás na kvalitě.
Důvodem, proč byste neměli mrazit ochucené mleté maso, je jednoduše přítomnost cibule. Obyčejná kuchyňská cibule totiž může výrazně ovlivnit chuť masa – a to ne zrovna příjemně. Šťáva z cibule totiž s masem chemicky reaguje, což má negativní vliv právě na výslednou chuť masa. Cibule ztrácí svoji charakteristickou chuť i v případě, že ji zamrazíte samostatně. Po opětovném rozmražení není ani tak výrazná, ani chutná.
Chcete-li v mrazničce uchovávat mražené maso, můžete. Ovšem musíte dbát na to, aby bylo v surovém stavu – tedy aby nebylo ochucené již z obchodu, nebo vámi. Kromě cibule mají na výslednou kvalitu masa vliv i česnek, vejce, mléko či krupice. Pokud si ovšem potřebujete například karbanátky připravit dopředu, je zde řešení. Jednoduše je připravte a osmažte a do mrazničky vložte jako hotové. Zde ale dejte pozor, aby doba skladování nepřesáhla 2 týdny.