Kreativní dárek na poslední chvíli – vyrobte vánoční ananas

Přemýšlíte ještě na poslední chvíli nad vhodným dárkem? Pak máme pro vás chutný a lákavě vyhlížející tip. Dárek je vyroben poměrně rychle a navíc dobře vypadá i chutná. Potřebovat budete pouze láhev vína, šampaňského či jiný druh alkoholu a čokoládové bonbóny Ferrero Rocher. Dále pak oboustrannou lepicí pásku, celofán a dekorativní listy a mašli.

Jak vánoční ananas vyrobit?

V prvé řadě musíte vybrat vhodný alkohol. Může to být šampaňské, ale klidně i víno či jiný druh alkoholu. Láhev očistěte a nalepte na ní oboustrannou lepící pásku. Lepící páska by měla sahat do dvou třetin láhve.

Jakmile máte připraveno, stačí nalepovat čokoládové bonbóny dnem košíčku na láhev. Ferrero Rocher drží na láhvi velmi dobře, protože i samotné bonbóny jsou v košíčku přilepeny. Umísťujte tedy jeden vedle druhého na láhev. Pokud by se stalo, že nějaký bonbón v košíčku nedrží, přilepte jej.

Když máte bonbóny na láhvi přilepeny (namísto oboustranné lepicí pásky můžete použít tavnou pistoli), přidělejte k láhvi dekorativní listy. Buď je můžete koupit anebo poprosit v květinářství, zda nemají nějaké listy, které vznikly jako odpad z poškozených/polámaných kytek.

Už zbývá pouze poslední krok, a tím je vánoční ananas zabalit do celofánu a opatřit mašlí. Použít můžete zlatou, která se hodí k obalu bonbónů, ale i jinou barvu.

No a to je v podstatě celé. Dárek je vyroben rychle a uznejte, že vypadá stylově. Je to určitě jiné, než darovat bonbóny a láhev v dárkové tašce. Jde o ruční práci a navíc luxusní zboží, které chutná téměř každému.

Obrázky: idealhome