Kreativní disciplína – Latte art

Fotografie: https://pixabay.com/fr/caf%C3%A9-cappuccino-boire-pixabay-640647/

Milujete-li kávu, pak je náš dnešní článek určený právě vám! Jak je známo, lidí jí nejen samotnými ústy, ale v první řadě především očima – a právě na tomto faktu staví populární kreativní disciplína známá jako latte art. Jedná se o speciální techniku, ve které jde o kreslení nejrůznějších obrazců do kávy. Celé kouzlo spočívá v lití našlehaného mléka s pěnou, což vytvoří mnohdy dech beroucí kreace.  Ačkoli je tento druh umění poměrně mladý, začíná si získávat na stále větším publiku příznivců. Pravdou rovněž je, že jej ovládá skutečně jen několik málo lidí. Pojďte se společně s námi prostřednictvím dnešního článku dozvědět něco více o umění latte art!

Existuje několik variant

Latte art v sobě zahrnuje vícero variant umění. V první řadě se dokresluje již do hotové kávy pomocí špejle, další technika již vyžaduje jiného pomocníka a to čokoládový toping, kterým se obrázky následně malují. Nejtěžší techniku představuje ta, kdy obrázky, nápisy či obrazce tvoříte pomocí samotného lití.

Nejdůležitější součást – mléko

Mléko představuje nejdůležitější součást poslední zmíněné techniky. Nejlepší volbou je mléko plnotučné a dobře vychlazené. Mléko se následně šlehá, proto je důležitá jeho konzistence. Věděli jste například, že existuje i speciální mléko určené přímo pro baristy?

Obrázky

Ačkoli se dá s obrovskou dávkou zručnosti namalovat prakticky cokoli, existují asi 3 nejznámější obrázky, se kterými se setkáte nejčastěji. Je to klasické srdíčko, jablíčko a rozeta.

Když už jsme zmiňovali kresbu ve tvaru srdíčka, podívejte se na video, ve kterém uvidíte názornou ukázku toho, jak se srdíčko do kávy kreslí 🙂

Obrázek: pixabay.com

Video: youtube.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]