Levandulový olej pomáhá řešit problémy s úzkostí

Řada z nás trpí neustálým stresem a úzkostí. Co na to platí? Nikoliv chemické léky, ale přírodní levandulový olej. Pokud i vám dlouhodobě schází psychická pohoda, podívejte se, jak vše snadno vyřešit.

Pocity úzkosti poznáte snadno

Poznat úzkost není nic složitého. Sami na sobě jednoduše poznáte, že po psychické stránce nejste úplně v pohodě. Dále se k tomu přidají projevy, jako je špatné vnímání reality, obecný stres, obavy z běžných úkolů, ale i únava a zároveň neschopnost odpočívat. Ukáže se také bolest žaludku spojená s nevolností, neschopnost se koncentrovat, nebo potřeba chodit častěji na záchod.

Dále se objeví problémy, jako je podrážděnost, nastupující deprese, ale může se jednat také o stavy dušnosti, nebo zhoršeného polykání. Výjimkou nemusí být ani případné bolesti hlavy, nebo záškuby či chvění končetin. A toto všechno pomůže vyřešit levandulový olej.

Většina léků má vedlejší účinky

Na úzkost jsou lékaři doporučovány hlavně prášky. A to například Xanax nebo jiné benzodiazepiny. Jejich hlavní nevýhodou je jak chemické složení, tak i to, že mohou mít řadu vedlejších účinků. Navíc je u i fakt, že na některé si dokonce můžeme vytvořit velkou závislost. Proto je na místě hledat i další možnosti léčby.

Pomůže levandulový olej

Časopis Phytomedicine zveřejnil studii, že má levandulový olej velmi podobné účinky, jako klasické medikamenty na úzkost. V tu chvíli se o něm začalo uvažovat jako o možném léku. Navíc nešlo o jedinou studii, která zmiňuje jeho pozitiva. Další se dotýkaly také pozitiv, které souvisely s depresí, nespavostí, ale také nervozitou. Dále se objevují i pozitiva která naznačují, že je levandulový olej dobrým pomocníkem také při bolestivých a dále zánětlivých stavech. Sem mohou patřit bolesti kloubů i migrény.

Jak levandulový olej používat? Pokud chcete jeho účinky využívat sami na sobě, můžete se do toho pustit. První možností je napustit si vanu a přidat do ní několik kapek levandulového oleje. Stejně tak se může hodit při aplikaci do různých aroma difuzérů, které budou tuto vůni uvolňovat do celé vaší domácnosti.

A pokud olej nemáte po ruce, dají se využít i sušené květy kusy levandule. Stačí zhruba 2 lžíce na jeden šálek horké vody, ve kterém vznikne blahodárný čaj, který stačí jenom pravidelně pít.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]