Malá dívka řekla muži v obchodě, že je příliš starý. Její matka nemohla uvěřit tomu, co jí odpověděl

Fotografie: Freepik

Všichni si musíme vážit starších lidí a mít je rádi. Vděčíme jim za mnohé z toho, co dnes máme. Prarodiče si nás váží, radí nám a starají se o nás, jako bychom byli druhořadí rodiče. 

Norah je teprve čtyřletá holčička, ale ví, jak jsou starší lidé důležití. Holčička své mamince Taře předvedla něco úžasného, když jí řekla, že má ráda staré lidi kvůli jejich jemné kůži a pomalé chůzi. Ale to nejlepší přišlo až potom. Toto malé dítě dále řeklo, že vzhledem k tomu, že se jejich život chýlí ke konci, bude je milovat až do smrti!

Obyčejná návštěva supermarketu jim změnila život

Na dívčinu matku udělala její slova velký dojem, a tak se rozhodla její slova zveřejnit na Facebooku. Druhý den se matka s dcerou vydala do supermarketu, aby holčičce koupily dorty ke čtvrtým narozeninám. To, co se stalo poté, navždy změnilo životy tří lidí.

Fotografie: Freepik

Zatímco se dívčina matka rozptylovala hledáním muffinů, Norah začala na někoho v obchodě mávat a křičet: „Ahoj, dědo! Dnes mám narozeniny!“. Osoba, na kterou holčička mávala, byl starý muž, který vypadal smutně a utrápeně. Než Tara vynadala Noře, že toho muže nazvala „starým“, muž se na ni podíval, jako by jí chtěl říct pár slov.

Najednou se jeho tvář rozveselila a usmála. Pán jí řekl: „Dobrý den, slečinko! Kolik je ti dnes let? “ Oba noví přátelé pak spolu prohodili několik slov a než se rozloučili, muž dívce popřál všechno nejlepší. Krátce nato našly Tara a její dcera starého pána v jiné části obchodu. Matka mu sdělila, že by se s ním její dcerka chtěla vyfotit a muž souhlasil.

Fotografie: Freepik

Nevšední zážitek sdílela na sociálních sítích

Tara, Norah a pan Dan pořídili několik fotografií. Matka mu poděkovala a omluvila se za nepříjemnosti. Řekl, že nemá důvod se omlouvat, protože to byla jedna z nejkrásnějších věcí, která se mu po dlouhé době přihodila. To vše díky Noře! Matka se rozhodla příběh vyprávět na sociálních sítích. Vedle textu umístila fotografie pořízené toho dne.

Fotografie: Freepik

Jeden z uživatelů, který si příspěvek přečetl, staršího muže poznal a poslal vzkaz jeho matce. Tara tak zjistila, že pan Dan přišel o manželku loni v březnu a od té doby je osamělý a smutný. To byl okamžik, kdy si matka dívky uvědomila, že toto setkání nemůže být dílem pouhého štěstí.

Matka s dcerou se rozhodly, že pana Dana navštíví. Ten měl na stěnách domu stále nalepené poznámky, které mu před smrtí napsala jeho žena. Pro všechny tři to byl výjimečný den. Tři hodiny si Nora se starým pánem hrála a společně poobědvali. Po obědě udělal muž něco úžasného: uřízl červenou růži ze své zahrady a dobrých pár minut seděl, aby ze stonku odstranil všechny trny a mohl ji nabídnout Noře.

Fotografie: Freepik

„Staříka ze supermarketu“ navštěvují nejméně jednou týdně

Norah a pan Dan jsou nerozlučná dvojka. Holčička vždycky žádá maminku, aby za staříkem zašla, a těší se, až ho navštíví. Teď už se pan Dan necítí osamělý a smutný. Dokonce byl pozván, aby s Tarou a Norou strávil Den díkůvzdání. Přišel o manželku, ale získal novou rodinu. Osud se postaral o to, aby tato úžasná holčička vrátila úsměv na tvář těžce zkoušeného muže.

Zdroj: Apost

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]