Manželé si konečně koupili vysněný dům, ale když vešli dovnitř, okamžitě zavolali policii. Původní majitel s nimi nezákonně vypekl

Fotografie: Depositphotos

Představte si, že jste si koupili krásný dům. Vzali jste si na něj hypotéku, kterou splácíte. Jenže potom se v něm zabarikáduje původní majitel, jenž se odmítá vystěhovat.

Je to situace, do níž se nechce dostat nikdo. Při nákupu nemovitosti může na kupujícího čekat řada záludností, které je dobré mít předem zjištěné a právnicky ošetřené. Pak je velká šance, že nákup nemovitosti proběhne bez komplikací. Na co však nemůžete být připraveni vy ani právník nebo realitní kancelář, která vás zastupuje, je původní majitel, jenž najde kličku v zákoně.

Původní majitel jim řekl, že se neodstěhuje

Tracy a Miles Albertovi zaplatili v lednu 2020 více než půl milionu dolarů (dnes asi 12,4 milionů korun) za krásný rodinný dům v Kalifornii. Původní majitel Hossam Boktor s nimi podepsal smlouvu 31. ledna. Albertovi složili peníze v hotovosti a ještě ten den se měli nastěhovat. Když později toho dne dorazili ke svému domu, pan Boktor jim oznámil, že nemá v úmyslu se vystěhovat.

To byl pro Albertovi šok, ale mnoho dalších ještě následovalo. Samozřejmě okamžitě kontaktovali kancelář šerifa. Ten však nemohl získat soudní příkaz soudce k vystěhování, dokud mu manželé nepředloží veškeré potřebné podklady. Než všechny potřebné dokumenty manželé získali, uběhlo několik dní.

Fotografie: Freepik

Než vše vyřídili, přišla pandemie

Pak museli postupovat podle zákona. Podat nájemníkovi třídenní výpověď, která ho oficiálně informuje, že má tři dny na zaplacení dlužného nájemného nebo na odchod. Pokud však nájemník nezaplatí, musí pronajímatel čekat dalších 30 dní, až poté si může zajistit spolupráci s policií, která nájemníka z domu vyvede.

Ani to však ještě nebyla úplně konečná byrokratická lhůta a něž všechny procesy stihly proběhnout, zavedly Spojené státy lockdown a vydaly řadu příslušných opatření. Kromě toho, že se veškeré procesy začaly ještě více protahovat, součástí zákona se také stalo nařízení, že během pandemie nesmí být žádný nájemník vystěhován.

Nakonec vyhráli, přesto se do domu nenastěhují

To Albertovým i místní policii naprosto svázalo ruce. Manželé byli šerifem dokonce upozorněni na to, že pokud vstoupí na pozemek domu, bude to nezákonný vstup a oni mohou mít problémy. Manželé si však nechtěli nechat takové jednání líbit, proto poměrně často k domu chodili, klepali a snažili se dovnitř dostat. Nikdy se jim to ale nepodařilo.

Fotografie: Freepik

Ke zlomu v celé situaci došlo více než 15 měsíců poté. Původní majitel se konečně vystěhoval a manželé se po více než roce dostali ke svému majetku. Sama Tracy však poznamenala, že celá tato tahanice je natolik znechutila, že vůbec neví, jestli se budou schopni do domu nastěhovat. Prý ten dům doslova nenávidí. Byl pro ně příčinou obrovských stresů, a tak uvažují o jeho prodeji. Ve videu níže můžete vidět jejich zoufalé pokusy o vstup do vlastní nemovitosti.

Zdroj: InsideEdition