Číšník si všiml podivného chování postaršího páru. Jeho reakce zaskočila celou restauraci

Fotografie: DPLA bot / Public domain

Manželé jsou stálými hosty restaurace, kde pracuje číšník, který si na internetu vysloužil slova chvály. Projevil totiž neuvěřitelnou laskavost vůči pravidelným hostům.

Joe Thomas pracuje jako číšník v restauraci IHOP, kam pravidelně chodí jedni starší manželé na jídlo. Muž se ženou jsou stálými hosty. Vždy, když si objednají, dojde však k situaci, která nejednoho zákazníka i pracovníka zařízení chytne u srdce. Muž začne svou manželku krmit a své jídlo dojídá studené. Jednou však zasáhl Joe, který se svým činem okamžitě stal hitem internetu.

Žena trpěla Huntingtonovou chorobou

Důvodem, proč muž krmil svou ženu vždy jako první, byla její nemoc – Huntingtonova choroba, porucha, která postihuje mozek a jejímž následkem jsou mimovolní záškuby horních i dolních končetin. Pacient tedy není schopen koordinovat své pohyby a bohužel nedokáže provádět i tak běžné úkony, jako je například konzumace jídla.

Když manželé opět zavítali do své oblíbené restaurace, obsluhoval je Joe Thomas. Jakmile páru přinesl objednané jídlo, všiml si, že něco není v pořádku. Zjistil, že žena má zdravotní problémy, kvůli kterým není schopna se sama najíst, jak uvádí web Dagens. Joe měl s nemocnými lidmi bohaté zkušenosti. Pečoval o svého otce, který trpěl rakovinou, a stejně tak pracoval v pečovatelském domě, než se stal číšníkem.

Číšník projevil akt laskavosti

„Vždycky sleduju, jak muž přestane jíst, aby nejdříve nakrmil svou ženu. Na něj pak zbyde studené jídlo,“ uvedl Joe. Na nic tedy nečekal, a jakmile přinesl jídlo na stůl, sedl si ke staršímu páru a začal ženu sám krmit, aby si její manžel mohl vychutnat jídlo ještě teplé, informuje server CNN. Tohoto úžasného aktu laskavosti si všimla zákaznice, která celou situaci vyfotila a se svolením zveřejnila na sociálních sítích.

Žena zaplatila za občerstvení 160 000 Kč. Do kolonky spropitného zadala část svého telefonního čísla

Fotografie vzbudila poprask. Všichni, kdo ji viděli, skládají Joeovi pochvalu, ale on sám nevidí důvod k takovému rozruchu. „Jsem tu, abych pomáhal, pokud mohu. Nečekám nic na oplátku, jen chci, abyste měli dobrý den,“ řekl. Lidé vás dokážou překvapit svou dobrotou a laskavostí na místech, kde to čekáte nejméně. Stejně jako tento číšník, o němž jsme psali na SvětěKreativity, který zaskočil zákaznici tím, že jí popřál k narozeninám ve znakovém jazyce.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]