Matčina dcera zrudla a nemohla dýchat. Teď všechny varuje před populární hračkou

sanitka v provozu
Fotografie: Freepik

Hračky by měly být zábavou pro každé malé dítě. Některé z nich jsou však pro malé děti nevhodné, což dokázal případ malé Britton, jenž měl málem tragické následky.

Některé hračky se stanou hitem ihned po vydání na trh. Lidé se poté tedy nemohou divit, že jejich děti po nich touží, i když pro ně tyto hračky nejsou vhodné. Někteří rodiče jsou však natolik benevolentní, že svým dětem takové hračky pořídí. Často pak přehlížejí i to, jaké nebezpečí pro jejich děti mohou takové hračky představovat. Něco podobného zažila na vlastní kůži i Kelly, která dceři pořídila hračku, kvůli které byla její dcera ve velikém nebezpečí.

Kelly svou dceru rozmazlovala

Kelly byla vždy tou matkou, která ráda své dceři dopřeje vše, na co si vzpomene. Pokud chtěla malá Britton například zmrzlinu, tak jí její matka zkrátka vždy koupila zmrzlinu. Když chtěla Britton nějakou hračku, tak Kelly šla a pořídila ji. Některé hračky byly ovšem určeny pro starší děti, než jakým Britton byla. Na toto však Kelly nebrala moc ohledů, jelikož na prvním místě bylo to, aby dcera dostala vše, po čem touží.

Dcera si vyhlédla hračku

Jednoho dne přišla Britton ze školy a své matce oznámila, že spolužáci mají novou hračku. Kelly se nejdříve snažila své dceři tvrdit, že je to hloupost a za pár týdnů ji to omrzí. Nakonec si však Britton dosáhla svého, jako tomu bývalo prakticky vždy. Matka ještě musela shánět přesnou barvu, jakou si její dcera vybrala. Kelly pořídila hračku své dceři za několik dní.

Britton si hračku oblíbila

Navzdory pochybám, které Kelly o hračce měla, si Britton s hračkou hrála prakticky každý den. Ve škole se spolužákům chlubila tím, že má speciální a specifickou růžovou barvu, kterou v té době mělo jen málo lidí. Hračka okamžitě patřila mezi nejoblíbenější, které Britton měla a nosila ji všude s sebou. Nejednalo se i nic jiného než o tolik populární Fidget spinner.

dětská růžová hračka

Britton se začala dusit

Jednoho dne, když jela Kelly s dcerou na výlet, spatřila ve zpětném zrcátku Britton, jak je celá rudá a nemůže dýchat. Britton se své matce snažila naznačit, že ji cosi uvízlo v krku. Kelly se tedy rozhodla okamžitě zastavit a pomocí Heimlichova chytu své dceři ulevit. To se však nepodařilo a Kelly tedy jela co nejrychleji k nejbližšímu lékaři. Matka pojala podezření, že Britton zaskočila část svačiny. U lékaře nebylo možné přesně lokalizovat, kde přesně a co Britton zaskočilo.

Britton převezli do nemocnice

Lékař tedy okamžitě přivolal sanitku, která Britton i s Kelly transportovala urychleně do dětské nemocnice. Zde se jim po mnoha různých pokusech také nepodařilo přesně určit příčinu toho, proč se Britton dusí. Rozhodli se tedy o operační zákrok, kde s pomocí endoskopu dokázali lékaři předmět lokalizovat a odstranit. Operace naštěstí dopadla úspěšně a Britton byla zachráněna.

rentgen spolknutý fidget spinner

Příčina dušení matku zarazila

Poté, co Kelly lékaři ukázali, jaký předmět uvízl v krku její dcery, bylo jí ihned vše jasné. Vše způsobila jedna z malých částí dceřiny oblíbené hračky, která pro ni však byla nevhodná. V ten moment si Kelly uvědomila, že bude muset být vůči Britton důslednější a nevhodné hračky ji nebude kupovat. Zároveň se na sociálních sítích podělila se svou zkušeností za účelem varovat ostatní rodiče, kteří jsou stejně benevolentní, jako byla dříve ona.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*