Nasadila dětem elektronické náramky, aby je „vycvičila jako psy“. Metoda, kterou matka používá, pobouřila sociální sítě

chytrý doplněk Apple
Fotografie: Unsplash

Technologie neustále ovlivňují náš každodenní život a jedním z nejpřekvapivějších příkladů jsou nedávné kontroverzní zprávy, které se staly virální.

Vada Stevens vzala sociální sítě útokem. A to svým netradičním přístupem k řízení bezpečnosti svých dcer. Ve videu zveřejněném na TikToku ukázala, jak s Apple AirTags a jedním kliknutím zapříčinila, že k ní její dcery okamžitě přiběhly. Video navíc pojmenovala způsobem, který měl pravděpodobně vyznít vtipně: „Dnes cvičíme psy.“ Vadyina myšlenka má být inspirací pro jiné rodiče a snaží je se přesvědčit, že náramky AirTags jsou ideální volbou pro ochranu dětí.

Využití tohoto Apple produktu

„Náramky najdete v mnoha internetových obchodech. Vydávají zvuk a můžete s nimi sledovat třeba děti. A také můžete své děti naučit, aby přišly, když uslyší zvuk,“ napsala Vada do popisku videa. Účel těchto produktů je samozřejmě úplně jiný a má sloužit výhradně k hledání osobních věcí či domácích mazlíčků v případě ztráty. Vada však své činy ospravedlňuje obavami o bezpečnost svých dcer, zejména dvouletého dítěte, které má tendenci pobíhat a ignorovat příkazy. Pokud se ztratí, AirTag je skvělý způsob, jak ji najít třeba v davu,“ vysvětlila.

Je tato metoda skutečně správná?

Její přístup se samozřejmě setkal s vlnou kritiky ze strany uživatelů internetu. Mnozí tvrdili, že metoda, kterou používá, je špatná. Přece jenom, s dětmi by nemělo být zacházeno jako s domácími mazlíčky. I přes to se ale našli tací, kteří uznávali její kreativitu a chápali její motivaci pro bezpečnost. Navzdory různorodosti názorů zůstává Vada Stevens ve svém odhodlání neochvějná. Ujišťuje, že AirTags hodlá používat i nadále, zejména při návštěvách u prarodičů, výletech do Disneylandu nebo např. do trampolínového parku.

@stevensfam Today we are dog training 🐶 Outfits: @Kailani Kids Mom genius: @Lacey Johnson ♬ Funny Music Background – original_soundtrack

Technologie čím dál více ovlivňují lidský život

V reakci na kritiku Vada tvrdí, že inovativní přístup je vždy nezbytný, pokud jde o zajištění bezpečnosti dětí. Tento příběh ukazuje, jak nové technologie ovlivňují náš každodenní život, a dokonce i způsob, jakým je člověk schopný vychovávat své děti. Jak technologie postupuje, rodiče, jako je Vada, hledají nové způsoby, jak udržet své děti v bezpečí.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]