Matka zveřejnila fotku své dcery z nemocnice, která málem přišla o život: „Nikdy by mě nenapadlo, že skončíme v takové situaci“

Fotografie: Shutterstock

Noční můra každého rodiče se stala pro matku Taylor skutečností. Její dcera málem zemřela na následky požití velkého množství alkoholu.

Puberta je někdy divoké období a mladí lidé v této době experimentují s řadou látek. Asi nejčastěji je to právě alkohol, který je pro většinu bez problémů dostupný. Pokud dítě ještě nezná svou míru, může se velmi lehce stát, že se ocitne na hranici života a smrti. Příběh této dívky zveřejnila její matka jako odstrašující příklad pro rodiče i jejich dospívající děti.

Se sestřenicí se vrhly na domácí bar

Tehdy šestnáctiletá Taylor Nelsonová se spolu se sestřenicí rozhodly udělat si večírek v domě jejího otce. Ten měl doma bohatě vybavený domácí bar, a tak vyzkoušely několik druhů tvrdého alkoholu. Když se otec Taylor vrátil za dvě hodiny domů, našel obě dívky silně opilé. Jeho dcera byla v takovém stavu, že na nic nereagovala.

Okamžitě zavolal záchrannou službu a pro Taylor začal boj o její život. Matka, která urychleně dorazila do nemocnice, našla svoji dceru na nosítkách zabalenou ve vyhřívací fólii. Dívka byla silně podchlazená a v bezvědomí. Byla napojená na kapačku. Jedna hadička jí musela odvádět i tekutinu z hrdla, aby se neudusila.

Při intubaci jí praskla čelist

Taylor nedokázala sama dýchat. Lékaři se pokoušeli třikrát o její intubaci, nakonec se to podařilo, ale bohužel jí při tom praskla čelist. Plicní ventilace za ni dýchala dalších 13 hodin, než byla schopná opět dýchat sama. Poté byla převezena do dětské nemocnice. V její krvi bylo naměřeno přes čtyři promile alkoholu, což může být smrtelná dávka i pro dospělého.

Fotografie: Depositphotos

Taylor se nakonec plně zotavila, ale měla obrovské štěstí. Lékaři byli přesvědčeni, že pokud by se otec nevrátil a nepřivolal pomoc, jejich dcera by nepřežila. Samotná Taylor pak s maminkou dokonce vystoupila i v televizi, aby společně varovali rodiče i děti. Asi neměla nejmenší tušení, jak jejich večírek skončí. Obzvlášť tvrdý alkohol je velmi zrádný. Celkově Taylor vypila 2 piva a 6 panáků tvrdého alkoholu.

Poučení i varovný příklad

Maminka sdílí svou zkušenost v naději, že se jí podaří upozornit na tento problém, a možná tak zachrání nějaké dítě od otravy alkoholem. Sama doufá, že pro její dceru a sestřenici to bylo dostatečně velké ponaučení, aby nic podobného už nikdy nezkoušely. Věří, že v ten den dceru nepohřbili jen díky velkému štěstí a práci lékařů.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*