28letá Kateřina šla k chiropraktikovi: O několik minut později utrpěla mozkovou mrtvici

srdce
Fotografie: Pixabay

28leté Caitlin (Kateřině) Jensenové byla právě prováděna úprava krku jejím chiropraktikem, když náhle měla děsivou reakci, která přerušila přívod krve do jejího mozku.

Osmadvacetiletá žena, která nedávno dokončila univerzitu, si jen 21 minut před hrůzným incidentem přečetla poslední vzkaz své matky. Nehoda způsobila, že utrpěla mozkovou mrtvici, kvůli níž nemohla mluvit, chodit, jíst nebo dýchat bez pomoci. Veškeré její dosavadní úspěchy šly rázem do pozadí a musela nastolit nový režim.

Rapidní změna života

Darlene Jensen, která je matkou Caitlin, vysvětlila, že její dcera navzdory ochrnutí dál bojuje. To znamenalo, že matka nyní musí spát na posteli v Caitlinině pokoji, aby se mohla ujistit, že se neudusí vlastními slinami. „Myslela jsem, že se jí nejspíš jen točí hlava nebo co. Nikdy mě nenapadlo, že je to vážný problém, tak jsem jen řekla: Přiběhnu a zkontroluji ji. Za chvíli se vrátím,“ říká Darlene o onom osudném dni.

Nikdy není pozdě začít bojovat

Brzy však zjistila, že situace je mnohem vážnější, což ji šokovalo. Když dorazila k chiropraktikovi, kde se Caitlin léčila, přivítal ji bohužel jen pohled na její dceru, jak je převážena do sanitky. Zarovnání Caitlinina krku se strašně pokazilo, což způsobilo, že utrpěla mrtvici, po níž se její stav rychle zhoršil. Matka rázem pochopila vážnost problému a celý život se oběma obrátil naruby.

mozková příhoda
Fotografie: Pixabay

Zlepšení po malých krůčkách

Osmadvacetiletá žena byla poté převezena sanitkou do nemocnice Shepherd Center v Atlantě v USA, kde byla nasazena na ventilátor. Darlene prozradila, že její dcera ten den zvažovala, že schůzku s chiropraktikem zruší, protože si myslela, že to nepotřebuje. Přestože se mladá žena domnívala, že to není potřeba, její matka jí řekla, že takové záležitosti nemůže na poslední chvíli jen tak zrušit. Naštěstí byly Caitlininy kognitivní schopnosti ušetřeny. Matka ji proto pomalu učí abecedu ve víře, že se situace časem zlepší.

Zdroj: Daily Star

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*