Mladou babičku si pletou se skutečnou matkou dítěte. Podle dostupných fotografií by zaručeně oklamala i vás

Fotografie: Pixabay

Život někdy píše opravdu složité příběhy. Ale i když na první pohled vypadají úsměvně, nemusí být pro jednotlivé aktéry právě příjemné.

Průměrný věk matek v Anglii, odkud pochází i Rosie Morantová (aktuálně bydlí ve skotském Edinburghu), je poměrně nízký. A není tedy divu, že pokud se mu někdo vymyká, bývá často omylem začleňován do docela jiné „škatulky“. Někdy jde o omyl občasný, jindy se mýlí snad každý, koho tato svérázná dvojice potká na ulici. A jak je to možné? Jeden malý detail totiž zmate absolutně každého.

Fotografie: Pixabay

Rosie nečekala, že bude tak brzy babičkou

Máte-li doma dítě v pubertálním věku, jen stěží očekáváte, že budete muset brzy řešit něco jiného, než divoké večírky a pozdní příchody domů. Přesto se situace někdy může velmi nepříjemně zamotat. A přesně to se stalo i její dceři Morgan. Otěhotněla totiž opravdu brzo. A i když to nebývá v této době běžné, rozhodla se dítě si ponechat. A kdo jiný by jí s ním měl pomoci, než právě její obětavá maminka?

Fotografie: Pixabay

Aby bylo jasno, když bylo Morgan 16 a přivítala na světě své první dítě (dnes už mu pořídila i sourozence), mohli bychom svíčky na dortu její maminky zaokrouhlit na krásném čísle 35. Když to vezmeme kolem a kolem, ona sama nebyla o moc starší, když se jí Morgan narodila. Jednoduchým výpočtem zjistíme, že jí bylo asi 19 let. Miminko v tak brzkém věku její dcery jí nejspíš nepřekvapilo natolik, jako by tomu bylo v jiných rodinách.

Babička s péči o vnuka pomáhá

Pokud se podíváme na průměrný věk matek v Anglii, zjistíme, že se aktuálně pohybuje někde okolo 31 let. Když tedy Rosie vezme své vnuky s sebou třeba na procházku nebo do nákupního centra, chová se k ní její okolí tak, jako by to byla jejich matka. A opravdu se není čemu divit. Rosie se totiž rozhodně ještě necítí jako babička. Ba právě naopak. Udržuje si svůj mladistvý styl oblékání i celkově „šmrncovní“ vzhled.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Rosie Morant (@not_so_rosie)


Dává přednost leopardím vzorům, krátkým sukním a těsně přiléhajícím kalhotám. A opravdu jí to sluší – má zkrátka postavu, kterou by jí mohl kde kdo závidět. A pokud se také správně nalíčí a rozhodí hřívu svých blond vlasů, nikdo by jí „babičkovskou“ roli rozhodně netipoval. A jak reaguje na to, že si ji na ulici pletou s maminkou od jejích vnuků? Vše bere s absolutním klidem a nadhledem.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Rosie Morant (@not_so_rosie)

Narážky na věk jí nijak nevadí

Dobře totiž ví, že ona by podobnou chybu nejspíš udělala také. Nejdůležitější je pro ni vztah, který se svou dcerou i jejími dětmi má. A ten by nevyměnila za nic na světě. Se svými přáteli se pak na sociálních sítích dělí o fotografie, na nichž svého vnoučka třeba krmí z lahvičky nebo uspává. Dá se tak říct, že celkový dojem toho, že je maminkou svých vnoučat, tak trochu podporuje. Ale ruku na srdce, které ženě by neudělalo dobře, kdyby ji okolí považovalo za mladší?

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]