Nikdy není pozdě: 86letý důchodce vystudoval strojírenství. Splnil si životní sen

Fotografie: Marg / Creative Commons / CC BY-SA

Felipe Espisona Tecuapetla dokázal, že ani ve stáří není problém jít si za svými sny. Celý svůj život chtěl dokončit svá studia. Bohužel pro něj tato touha zůstala dlouho schovaná v šuplíku.

Tento muž musel zanechat studia, když byl velmi mladý, aby mohl pracovat a uživit svou rodinu. Během těch let se Felipe vždy snažil zajistit svou ženu a 5 dětí, kterých rozhodně nelituje a z celého srdce si jich váží. Když však děti dospěly a každé založilo svou vlastní rodinu, Felipe se opět rozhodl, že se pokusí dokončit studium. Navzdory zdravotním komplikacím spojeným s vysokým věkem se tedy tento dědeček zapsal do kurzu, aby nakonec odpromoval.

Vybral si složitý obor, ale zvládal ho s přehledem

Felipe si vybral cestu inženýra se specializací na procesy a průmyslový management na Benemérita Universidad Autònoma de Puebla. Jeho studium začalo v roce 2016 a skončilo nedávno před zraky spokojeného univerzitního orgánu. Dostával podporu od manželky i dětí, kteří mu vždy byli nablízku a všemožně podporovali jeho iniciativu.

Studium dodělal v 86 letech

Felipe z Mexika tedy promoval v 86 letech a stal se plnohodnotným inženýrem. Jeho rodina byla samozřejmě nesmírně hrdá na tento úspěch a Felipe na závěr podotknul, že celý studijní proces byl nezapomenutelný. Obohatil nejen jeho znalosti, ale celý jeho život. Stal se důkladným příkladem toho, že by se člověk nikdy neměl vzdát touhy mládí.

@liliacedilloramirez_ ¡Don Felipe recibió su título universitario! Con 86 años, ha sido ejemplo para todos y hoy concluye una etapa más en su educación profesional. #BUAP Estamos muy orgullosos de él. ¡Mucho éxito! #LiliaCedillo #2023 #universidad #titulación #Puebla #ejemploaseguir ♬ New Abundance – Omar Enfedaque

Příběh, který se stal virálním

Věnovat se zálibám, které člověk dělal v mládí, je důležité, protože podporují duševní psychiku. K tomu se samozřejmě může pojit i vzdělání, jež Felipe považoval spíše za hobby než povinnost. Jeho příběh velmi zaujal místní zprávy kvůli vášni, kterou do edukace svérázně zapojoval. Felipe tímto přístupem oslovil tisíce lidí, již byli ohromeni jak jeho pevnou vůlí, tak i houževnatostí.

Zdroj: Positivevibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]