Nikdy není pozdě začít studovat

Láká vás práce v sociálních službách, ale chybí vám potřebné vzdělání? Využijte nabídku kurzů vzdělávací agentury Seduca a zvyšte tak šanci najít uplatnění právě v tomto oboru. Pozice pracovníka v sociálních službách je náročná jak psychicky, tak fyzicky. Je proto zapotřebí předem zvážit, zda na to budete stačit a vybrat si s jakou skupinou klientů byste nejraději pracovali.

Kurz můžete absolvovat při zaměstnání nebo jej lze hradit prostřednictvím úřadu práce. Společnost Seduca vám nabízí 65 akreditovaných vzdělávacích programů, kterými vás provede na 40 akreditovaných lektorů. Jednotlivé kurzy probíhají po celé republice, z nabídky více jak 20ti měst si každý vybere jemu nejbližší lokalitu.

Co vše se v kurzu dozvíte?

Kurz pro pracovníky v sociálních službách je akreditovaný MPSV a jeho absolvováním získáte odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách stanovenou zákonem č. 108/2006 Sb. Je určen pracovníkům v sociálních službách, kteří vykonávají přímou obslužnou péči, základní výchovnou nepedagogickou činnost a pečovatelskou činnost pod dohledem sociálního pracovníka. Kurz je tvořen teoretickou a praktickou částí, po absolvování 152 hodin je ukončen závěrečnou zkouškou. Během teoretické části se dozvíte základní informace z klíčových oborů. Základem jsou znalosti z ošetřovatelství, komunikace s klienty, sociálně právní minimum, psychologie, psychopatologie a somatologie.

Rozšiřte si obzory

V rámci celé České republiky je možné absolvovat také některý ze seminářů vzdělávání v sociálních službách. V tomto případě navštíví lektoři přímo vaši instituci a v jejich prostorách pro vás připraví seminář na vámi vybrané téma. Zájemci si mohou vybírat témata z kategorií pečovatelství a ošetřovatelství, rehabilitace, stimulace, bezpečná péče, právo, standardy kvality, profesní etika, psychologie, psychiatrie, komunikace. Celkovou nabídku agentury a důležité kontakty a informace najdete na stránkách www.seduca.cz/kontakt. Nebojte se pustit do dalšího vzdělávání a rozšiřte si obzory.

Obrázek: pixabay.com

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]