Myslel si, že za svou kůlnou našel 2 opuštěná koťata. Veterinář ho varoval, že se nemohl více mýlit

koťata
Fotografie: Freepik

Nevěděl, co dělat, když za svou kůlnou našel dvě opuštěná koťata. Předal je tedy ochráncům zvířat. Ti však upozornili, že ne vždy je dobré mláďata zachraňovat.

Deník UPI přinesl zprávu o dobrosrdečném muži, který chtěl pomoci opuštěným koťatům nalezeným za jeho kůlnou. Bohužel se ukázalo, že je měl raději nechat být. Z domnělých koťat se totiž vyklubalo úplně jiné zvíře. Ochránci zvířat nyní upozorňují na to, že ne vždy je dobré ihned mláďatům pomáhat. Jejich matka je většinou někde poblíž a zbytečně tak můžeme zvířecí rodinu roztrhnout.

Z koťat se vyklubala divoká šelma

Mnoho dobrosrdečných lidí zachraňuje zvířata, pokud mají pocit, že jsou v nouzi, a to je nepochybně skvělé. Teď však ochránci zvířat upozornili na to, že ne vždy je taková pomoc žádoucí, a naopak může nadělat více škody než užitku. Minulý týden totiž na stanici ochránců zvířat v Arizoně nějaká dobrá duše přinesla páreček roztomilých šedých mláďat.

Nálezce uvedl, že je našel bez matky na svém pozemku za kůlnou. V domnění, že se jedná o opuštěná koťata, je tedy předal do povolaných rukou. Veterináři, kteří mláďata převzali, však ihned poznali, že se rozhodně o kočky nejedná. Ve skutečnosti šlo o pár mláďat lišky šedé, tedy divoké šelmy. Na první pohled vypadá liška šedá spíše jako pes, až na její dlouhý huňatý ocas, jenž je pro lišky typický, ten bývá zakončený černou barvou.

Muž našel v popelnici psa oblepeného lepicí páskou. Majitelka si myslela, že se pouze ztratil

Matka může nechat mláďata o samotě několik hodin

„NEOŠETŘUJTE KOŤATA! Víme, že prvním instinktem, když člověk uvidí vrh koťat, je přispěchat na pomoc. Ale ve skutečnosti to nejlepší, co můžete udělat, je nechat je, až se jejich máma vrátí,“ upozorňují ochránci v příspěvku na svém instagramovém účtu. Také doplnili, že matka může nechat mláďata samotná až osm hodin v kuse. Její delší nepřítomnost tak nemusí hned znamenat, že je opustila. Jednat by tak lidé měli až ve chvíli, kdy jsou si stoprocentně jisti, že se ani po osmi hodinách jejich matka nevrátila.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Arizona Humane Society (@azhumane)

Obě roztomilé lišky byly předány do péče organizace Southwest Wildlife, která se věnuje ochraně zvířat žijících v divočině. Tady se o ně budou starat, dokud dostatečně nevyrostou, aby mohla být opět vypuštěna do volné přírody. Na SvětěKreativity jsme psali o jiném případu, kdy si farmář myslel, že našel opuštěná koťata. Odborníci ho však rychle vyvedli z omylu. Byla to skutečná vzácnost.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*