Na internet unikly tyto fotografie z domova důchodců. To, co odhalila inspekce, spustilo vlnu kritiky

Fotografie: Atillak / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Senioři si zaslouží respekt, úctu a péči včetně dohledu na zdraví. Toho by se jim mělo dostávat i v pečovatelských zařízeních, ne vždy tomu tak ale je.

Náhodná inspekce v domově pro seniory přišla na nečekanou věc. Podle slov manažerky pro sociální oblast ve švédském Mölndal došlo k několika porušením hygienických standardů. Za závažné nedostatky odhalené během inspekce mohla nedostatečná péče v zařízení. Nešlo přitom o první problémy v tomto zařízení, veřejnost je z celé situace pohoršena.

Je zapotřebí důkladné přehodnocení celého zařízení

Podle webu Newly je dle slov manažerky situace v zařízení naprosto nepřijatelná. Musí se provést důkladné přehodnocení a zpřísnění postupů. Tyto procesy byly ihned po inspekci zahájeny. Kontrola odhalila několik alarmujících faktů. Mezi nimi byla přítomnost potravin s vypršelou dobou spotřeby před několika lety, včetně sleďů z minulého listopadu a pšeničných otrub z roku 2021.

Zprávy z inspekce navíc odhalily nečistoty a zbytky starého jídla na podlaze a celkový nepořádek v rezidenci. Viktoria Johansson, vedoucí oddělení pro stavební a ekologickou správu, zdůraznila, že zjištěné nedostatky svědčí o nedostatečných postupech a školení personálu, uvádí web VK.

Uniklé fotografie z mateřské školky spustily vlnu kritiky. Rodiče se ptají, kdo tohle dopustil

Nedostatečný je nejen úklid prostor, ale i hygiena kuchyně

Kromě nedostatků v domově je naprosto jasné, že hygiena v kuchyni je nedostatečná a personál potřebuje rozsáhlejší školení. Toto pochybení není první, které kolem seniorského zařízení vzniklo. Dříve byly hlášeny další problémy, jako je přítomnost myšího trusu v centrální kuchyni a dokonce incident, kdy během velikonočního víkendu myš kousla 86letou ženu do ucha.

Fotografie: Depositphotos

Nyní se vedení zařízení snaží o naléhavá opatření, aby obnovilo důvěru veřejnosti a zajistilo bezpečnost a kvalitu péče pro své klienty. Pochybení, které inspekce odhalila, jsou opravdu tristní a takto by se se starými lidmi zacházet nemělo. Nejedná se o jedinou takovou zprávu z domova pro seniory, nedávno jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali o tom, že zřízenci projížděli s rakví jídelnou plnou seniorů.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*