Pádné důvody, proč v domácnosti využívat přírodní čistící prostředky. Po těch z obchodu už nikdy nesáhnete

Fotografie: Freepik

Aby se vaše podlaha leskla, nemusíte utrácet peníze za různé chemické přípravky, které jsou toxické pro vás a životní prostředí. Pokud potřebujete účinný čisticí prostředek pro úklid podlah, je možné si ho vyrobit z jednoduchých, ekologických a levných přísad.

Je potřeba si uvědomit, že toxicita čisticích prostředků je velmi vysoká. Pokud tyto prostředky používáte denně, je nevyhnutelné, že tím budete ovlivněni. Přesto jsou lidé ochotni utrácet za tyto prostředky tisíce ročně. Je načase vrátit se k přirozenosti – naučit se používat různé přírodní metody, které jsou šetrné, ale zároveň velmi účinné.

Proč používat přírodní produkty?

Žít ekologicky také znamená vybírat ty správné přísady, které vám snadno a rychle uklidí dům od podlahy až ke stropu. Existuje řada přírodních produktů, které eliminují nečistoty bez dopadu na zdraví a přírodu. Úklid, který respektuje životní prostředí, má i mnoho dalších výhod.

Fotografie: Freepik

Ušetříte spoustu peněz

Čisticí prostředky zakoupené v supermarketech stojí mnohem víc než přírodní výrobky. Vyráběním vlastních čisticích prostředků pro domácnost můžete ušetřit hory peněz. Rozhodně to poznáte na svém rozpočtu. Za ušetřené peníze si můžete koupit něco, co vám udělá radost.

Snížíte odpad

Všechny čisticí prostředky jsou baleny v plastových obalech, které končí v koši. Rozhodnout se pro přírodní řešení znamená šetřit také přírodu a její zdroje. Pokud si budete vyrábět domácí prostředky, můžete obaly snadno recyklovat a ušetříte planetu spousty plastového odpadu.

Fotografie: Freepik

Ušetříte místo ve skříních

Také máte pocit, že na každou hloupost potřebujete jiný prostředek? Přetékají vaše police různými lahvemi a baleními, které už nemáte kam dávat? Pokud budete používat přírodní prostředky, toto už vám nikdy nehrozí. Snadno si vyrobíte univerzální prostředek, který použijete na úklid kuchyně, koupelny, podlahy i oken.

Pečujete o své zdraví

Dezinfekční prostředky dostupné na trhu nejsou bez rizika pro zdraví. Průmyslové čisticí prostředky často obsahují toxické znečišťující látky. Povrchově aktivní látky, chemické vonné látky, přísady – to vše jsou škodlivé sloučeniny, které kontaminují vzduch ve vaší domácnosti a mohou poleptat vaši kůži.

Fotografie: Freepik

Co můžete využít pro domácí úklid?

S těmito prostředky zvládnete úklid celé domácnosti snadno a rychle:

Jedlá soda. Jedná se o klíčovou ingredienci pro údržbu domácnosti. Hodí se k čištění koupelen, vyleštění příborů nebo bělení spár dlaždic. Využijete ji pro úklid doslova celé domácnosti. Jak sodu využít? Budete potřebovat ½ čajové lžičky jedlé sody, kterou rozmícháte v litru horké vody. Promíchejte a máte hotovo!

Bílý ocet. Není lepší prostředek, který je určen k dezinfekci povrchů. Tento přírodní produkt dezinfikuje do hloubky díky kyselině citronové, kterou obsahuje. Aplikujte jej na okna, dlaždice, koupelnové povrchy nebo toaletu. Účinně odstraňuje také stopy vápence. Pokud jej přidáte k prádlu, dodá mu měkkost a příjemnou svěžest.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]