Na první den po návratu z mateřské dovolené už nezapomene. Rozhovor s šéfem ji dohnal k slzám

Fotografie: Depositphotos

Aby dokázala uživit vlastní rodinu, musela chodit do dvou zaměstnání. A to bez ohledu na to, že byla ve vysoké fázi těhotenství. Nečekaná pomoc ale nakonec přišla.

Příběh této ženy začíná v době, kdy Marcus Lemonis, známý milionář a tvář populární televizní show na CNBC, pomáhá malým podnikům ve Spojených státech zlepšovat jejich prosperitu. Lemonis, který je zastáncem férového přístupu k zaměstnancům, ví, že respekt a poctivost v práci přináší lepší výkonnost celé firmy.

Těhotná žena by v práci měla mít úlevy

Spojené státy se, podle údajů Mezinárodní organizace práce, nacházejí na chvostu vyspělých zemí, pokud jde o placenou mateřskou dovolenou. V roce 2015 Lemonis potkal Tami, která byla provozní v obchodu Key Lime Pie. Podle webu Planetapl se Tami starala o široké spektrum činností od správy po marketing. I přesto ale vydělávala pouze 300 dolarů týdně (přibližně 6 600 Kč).

S blížícím se narozením třetího dítěte a doma na ni čekajícími osmiletými dvojčaty pracovala Tami také v noci jako servírka, aby uživila svou rodinu. Podle webu CNBC ji před odchodem na mateřskou dovolenou Lemonis nabídl šest svých platů, což Tami dojalo k slzám štěstí. Další příjemné překvapení na Tami čekalo po jejím návratu z mateřské dovolené.

Těhotná žena čelila nejtemnějším obavám ohledně jejího obrovského břicha. Příčinou kupodivu nebylo dítě

Z provozní spolumajitelkou

Lemonis jí slíbil, že bude obchod řídit s platem 1000 dolarů (přibližně 22 000 českých korun) týdně, což by jí umožnilo opustit noční práci servírky a věnovat se více svým dětem. Pro Tami to znamená změnu celého života, když se vrátí do práce, bude moci důstojně živit svoji rodinu, a dokonce i něco ušetřit. Tento příběh je příkladem toho, jak by se společnosti měly chovat k svým loajálním a pracovitým zaměstnancům.

Ocenění práce a příspěvek k úspěchu firmy by měly být reflektovány nejen ve slovech, ale i v konkrétních činech, které zlepšují životy lidí. Tato iniciativa nejen že ukázala skutečnou hodnotu ocenění, ale také změnila život Tami a její rodiny k lepšímu. Nejedná se o jediný zajímavý příběh z pracovního prostředí, který jsme čtenářům deníku SvětKreativity přiblížili. Nedávno jsme informovali o zaměstnanci fastfoodu, který je oslavován jako hrdina.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*