Naložené slanina ve slaném nálevu. Rustikální sádlo, které se jednoduše rozplývá v ústech

Existuje nepřeberné množství způsobí, jak naložit slaninu. Různá koření a bylinky, množství soli a další faktory mají velký vliv na výslednou chuť. Jak to nakonec dopadne, záleží na vás.

Nejjednodušší a zároveň nejefektivnější způsob správného solení slaniny je naložení do slaném nálevu. Náš dnešní recept vyžaduje minimum ingrediencí a vaše úsilí. Doporučuji vám připravit si tuto pochoutku podle receptu, který miluji. Taková pikantní svačinka nenechá žádného člena rodiny lhostejným.

Budete potřebovat tyto ingredience

  • 1 l vody
  • 4 lžičky soli
  • Slanina
  • Bobkové listy – 5 – 6 ks
  • Jalovec a kuličky černého pepře – 1 lžíce
  • Česnek – hlavička

Postup přípravy receptu

Omyjte kus špeku, který chcete nakládat, osušte papírovou utěrkou a nakrájejte ho na kousky. Poté si nakrájejte česnek a pro přípravu nálevu si do hrnce nalejte horkou vodu. Přidejte sůl a míchejte, dokud se zcela nerozpustí. Slaný nálev postavte na oheň, přiveďte k varu a přidejte bobkové listy, zrnka pepře a jalovcové bobule. Nálev vařte nálev 3-4 minuty a poté jej nechte vychladnout.

Kousky česneku vložte do mísy. Poté naskládejte kousky slaniny, přidejte další vrstvu česneku a postupujte stejně, střídavě, dokud pánev nebude plná. Vyjměte bobkový list z nálevu a vložte jej mezi kousky slaniny. Nádobu naplňte nálevem tak, aby zcela pokryl slaninu.

Na víko misky položte nějaké závaží (například zavařovací sklenici) a nechte slaninu odpočívat 2-3 dny při pokojové teplotě. Poté ji uložte na další 2-3 dny do chladničky.

Slaninu vyjměte z nálevu, odstraňte koření a osušte ji papírovými utěrkami. Jeden kousek nakrájejte na plátky a ostatní kousky vložte do plastových sáčků a dejte je do mrazáku.