Čeká vás velká oslava a vy byste chtěli mít originálně nazdobený stůl? Bude to pro vás hračka

Určitě jste několikrát buď v televizi nebo na oslavě známých viděli perfektně nazdobené talíře se zeleninou nebo uzeninami. Nic složitého na tom není.

Jak všichni jistě víte, jídlo se jí lépe, když je dobře naservírované. Přece jen nejíme pouze ústy, ale i očima. A když jdete někam na oslavu a tam vidíte nádherně nazdobené talíře plné zeleniny, začnou se vám ihned sbíhat sliny. Především rajče a okurek jsou nesmrtelnou kombinací, která na těchto talířích nemůže chybět. Naučte se krásně zdobit talíře.

Co budete potřebovat

  • salátové okurky
  • cherry rajčátka
  • oranžová rajčátka
  • ředkvičky
  • petrželka kudrnka
  • olivy

První zeleninová mísa

Nejprve si okurku nakrájejte na šikmé plátky a naskládejte je na sebe. Polovinu z nich rozřízněte ještě napůl. Ty nakrájené plátky naskládejte na kraj talíře tak, aby jeden překrýval druhý. Doprostřed talíře naskládejte celé plátky okurek. Nyní si nakrájejte ředkvičku, také na tenké plátky a vyskládejte je také doprostřed, na okurky. Cherry rajčátka si nakrájejte na poloviny a rozprostřete je ke koncům rozpůlených okurek.

Vezměte si jedno velké rajče a to ostrým nožem nakrojte na osminky tak, abyste se rozhodně nedotkli vnitřku, zkrátka jen dužinu. Když pak dužinu oddělíte, vytvoříte něco jako růžičku a to na talíři vypadá opravdu nádherně. Růžičku dejte úplně doprostřed k ředkvičkám a můžete podávat.

Druhá zeleninová mísa

Nejprve si cherry rajčátka rozkrojte na poloviny a každou tuto polovinu nakrájejte na tři měsíčky. Salátovou okurku nejprve zbavte konců a poté ji nakrájejte na stejně velké kousky, jako jsou rajčátka. Věřte tomu, že když budou mít stejnou velikost, bude to vypadat lépe. Nejprve na talíř dejte okurky a poté mezi ně vložte vždy polovinu rajčátek. Zbytek nakrájených okurek vyskládejte doprostřed do kruhu a dovnitř něj nasypte olivy.

Třetí zeleninová mísa

Vezměte si salátové okurky a nakrájejte ji na opravdu tenká kolečka. Umístěte je po celém obvodu talíře. Nyní si na plátky nakrájejte i cherry rajčátka a každý plátek vložte mezi dvě okurky. Nakonec doprostřed umístěte jedno celé cherry rajčátko a okolo něj naskládejte ještě několik plátků rajčat.

Čtvrtá zeleninová mísa

Nejdříve si okurku nakrájejte na šikmé plátky a vyskládejte je kolem talíře. Oranžová rajčátka nakrájejte na silnější plátky a každý položte na plátek okurky. Také ředkvičky nakrájejte na kolečka, která dejte na každý plátek rajčete. A nakonec nakrájejte černé olivy a ty zase dejte na ředkvičky. Doprostřed dejte několik oranžových rajčat a na ně jedno červené. Petrželku si rozeberte na růžičky a dejte tam, kam se vám budou hodit.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]