Nejen aloe a česnek jsou skvělými pomocníky v boji proti oparům

Opar je velmi nepříjemným onemocněním, i nepříjemnou vadou na kráse. Objevuje se v oblasti našich rtů a důvodů jeho vzniku je několik. Velmi často souvisí s určitou nedostatečnou hygienou. A je jedno, zda se rukou dotýkáme obličeje, nebo dochází k tomu, že se napijeme ze špinavé sklenice. Navíc je známo, že opar se více vyskytuje i u osob, které mají narušené své zdraví, nebo jsou ve stresu.

Jak oparu předcházet, to již víte. Nyní se podíváme také na to, co dělat pokud se na vašem rtu objeví. Postup jeho eliminace není tak složitý, jak si řada lidí myslí. A dokonce není nutné ani navštívit lékárnu.

Aloe vera

Tato známá rostlina je dobrým pomocníkem v případě celé řady kožních problémů. A opar rozhodně nevyjímaje. Pokud se objeví, vezměte kus aloe, vymačkejte šťávu a tu na opar namažte. Takto opakujte každé dvě hodiny. Nebo odřízněte kus rostliny a tu na opar přímo přiložte.

Mléko

Zamiřte do kuchyně, do lednice a zde vezměte trochu mléka. I to je na opar tím správným pomocníkem. A čím více má tuku, tím lépe. Do mléka namočte třeba odličovací tampon a ten poté položte na opar. A nechte jeho sílu působit.

Peroxid vodíku

I když to zní jako nějaká nebezpečná sloučenina, opak je pravdou. Peroxid vodíku dost možná najdete ve své domácí lékárničce, jelikož se hodí jako první pomoc na rány, které potřebujete vyčistit. Dobrou práci odvede také v případě oparu, který jím doslova spálíte.

Česnek

Známá aromatická přísada do jídel, která je známá jako unikátní přírodní antibiotikum. Proto se česnek užívá takzvaně vnitřně. Je však i dobrým pomocníkem, pokud vás trápí nepříjemný opar. V takovém případě ho prolisujte a potom ho naneste na místo, kde se váš problém nachází. Sice vás to bude chvíli pálit, ale rozhodně to pomůže.

Máta

Známá přísada do různých limonád a koktejlů se hodí také k potřebě léčby nepříjemného oparu. Použití máty je snadné. Můžete z ní buď vytvořit pastu s trochou olivového oleje, nebo se dá použít také mátový olej. Obojí lze na opar jednoduše aplikovat a tak dosáhnout potřebné úlevy proto, že brzy zmizí.

Fotografie: Pixabay