Voda s citronem je nejen skvělým osvěžením, ale je i velmi prospěšná pro lidský organismus

Voda s citronem je skvělým osvěžujícím nápojem, který bychom neměli pít jenom na žízeň. Dokonale prospěje také našemu zdraví. Zdá se to až neuvěřitelně, ale pravdou je, že něco tak obyčejného je skutečně nebývale silným pomocníkem pro naše zdraví. Co všechno tento nápoj dokáže?

Pijte každý den, hned po probuzení

Aby voda s citronem fungovala, je třeba ji pít ve správnou chvíli. A to hned ráno, po probuzení, takzvaně na lačno. A co vše vám pravidelné pití přinese?

Ideální proti toxinům a k optimalizaci pH

Voda s citronem je skvělým pomocníkem proti toxinům. Pokud je chcete eliminovat, pijte ji. Zajistí takzvanou detoxikaci neboli vyčištění organismu, díky čemuž je snadno odplaví z vašeho těla. Dále nelze zapomínat ani na to, že nápoj podpoří činnost vašich jater. Ty budou schopny lépe zachycovat nebezpečné látky a toxiny v těle a zároveň je díky citronu vyčistíte. A i když se vám nápoj její jako kyselý, dokáže dobře vyvážit pH vašeho těla, což je také klad pro bezproblémové fungování.

Pomáhá také při trávení

Voda s citronem je též dobrým pomocníkem, pokud potřebujete optimalizovat svoje trávení. Hned na začátku doslova nakopne žaludek a ten si s jídlem poradí velmi dobře. Kladem je i to, že je trávení celkově optimalizováno a činnost žaludku je zklidňována, aby nedocházelo k trávicím obtížím, jako jsou bolesti břicha, nebo nadýmání, nebo třeba pálení žáhy. I proto tomu umí voda s citronem dobře bojovat.

Nakopne vás, ale i uzdraví

Citronová voda dokáže hned ráno stimulovat váš metabolismus. Díky tomu máte hned po probuzení dostatek energie. Navíc urychlíte spalování tuků, což se hodí ve chvíli, kdy je vaším cílem hubnutí. Zapomínat by se nemělo ale ani na podporu imunity, a tedy celkově vašeho zdraví.

Pozor na negativní účinky

I když pozitiva převládají, je zde jedno výrazné negativum. Může objevit problém s tím, že kyselost naruší vaše zuby. Přímo zaútočí na vaši zubní sklovinu, což může vést k výraznému poškození vašich zubů. Co s tím? Řešeních může být celá řada. Pokud si je následně hned vyčistíte a dáte si snídani, bude vše v pořádku. Hodnota kyselosti v ústech se optimalizuje zpět na požadovanou úroveň.

Druhou možností je v daném případě ještě to, že do nápoje přidáte dvě kapky citronového oleje, což je cesta, jak můžete i při každodenním pití své zuby bez problémů ochránit a nebát se jejich jakéhokoliv poškození. Ten totiž nemá paradoxně stejné negativní účinky jako citron, ale naopak přináší jenom četná pozitiva. Tedy pokud jde o zuby a ústní dutinu.