Domácí sirup se zázvorem a kurkumou zatočí s urputným, dlouhotrvajícím kašlem a nepříjemným zahleněním

Fotografie: PxHere

Suchý kašel může být poměrně vyčerpávající. Obvykle postihuje pacienty s akutními onemocněními. Potýkat se s ním mohou ale i dlouhodobí kuřáci. Domácí sirup tyto problémy vyřeší a podpoří odhlenění, a vy se tak záhy budete cítit lépe. 

Jaké suroviny budete na domácí sirup potřebovat?

Než si začnete s přípravou sirupu, připravte si tyto ingredience:

  • 1 lžíci mleté kurkumy
  • 200 gramů cibule
  • cca 3 centimetry čerstvého zázvoru
  • 200 gramů medu
  • ½ litru vody

Jak postupovat při přípravě domácího sirupu na kašel?

Do menšího hrnce si nalijte půl litru studené vody a přiveďte ji k varu (udržujte střední plamen). Posléze do ní přidejte oloupanou a na menší kousky nakrájenou cibuli, strouhaný zázvor a mletou kurkumu. Suroviny povařte zhruba 10 až 15 minut, pak odstavte ze sporáku, nechte vychladnout a sceďte. Nakonec do sirupu kápněte med, zamíchejte a konzumujte. Roztok uchovávejte do další potřeby v lednici.

Fotografie: Pixabay

Jak často domácí sirup konzumovat?

Připravený sirup ze zázvoru, cibule, kurkumy a medu konzumujte v množství dvou lžic ráno nalačno a dvou lžic před spaním. Tento postup opakujte alespoň týden, než se vám zcela od kašle uleví. Léčbu můžete prodloužit dle potřeby. Lépe by vám mělo být už po prvním použití směsi. Nepříznivých účinků se nemusíte obávat, jelikož se jedná o čistě přírodní suroviny, které jsou obvykle dobře snášené.

Proč je zázvorový sirup s kurkumou, medem a cibulí tak prospěšný na dýchací cesty?

Možná vás napadne, čím je vlastně tento sirup výjimečný a kde tkví jeho léčebná schopnost? Je to jednoduché. Obsahuje mnoho skvělých surovin, které dokážou působit blahodárně na náš organismus. Kurkuma dodá tělu vitamíny, minerály, omega 3 mastné kyselina a zároveň má antibakteriální, protirakovinné a antivirové účinky.

Fotografie: Freepik

Cibule patří mezi jedny s nejsilnějších přírodních antibiotik. Podpoří vykašlávání a mimo jiné ochrání i před rakovinou. Med má pro změnu protizánětlivé účinky a pomůže k regeneraci buněk. Ne nadarmo je nazýván jakýmsi tekutým zlatem.

Fotografie: Freepik

Pomáhá nejen při kašli, ale obecně při nachlazení a chřipkách. A pak tu máme zázračný štiplavý zázvor, jež má celou řadu pozitivních účinků. Nejen, že pomůže od zánětu, ale také zklidní trávení. Zázvorový odvar je pro žaludek doslova balzámem.

Zkušená babička rozhodně ví, co nám na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuch... [Více o autorovi]