Speciální krevní testy odhalí, jak je na tom vaše zdraví

Mnoho lidí žije v představách, že jsou zdraví. Takto tomu ale nemusí vždy být. Krevní testy odhalí řadu chorob, které jsou na první pohled neviditelné. Není od věci vyžadovat je po svých lékařích, jelikož jedině tak můžete mít určité jistoty v tom, zda jste nebo nejste skutečně zdraví.

Nemoci kardiovaskulárního systému

Ty dokáže poměrně spolehlivě odhalit obecný a biochemický krevní test. Je doporučován zhruba dvakrát ročně. Dobrými ukazateli v testu je především hladina cholesterolu, ale i C-reaktivní protein nebo ALT.

Trombóza

Také jedno z rizik, které pomůže odhalit test, který je vhodno podstoupit jednou ročně. Jedná se o speciální krevní test sledující srážení krve. Znát ho můžete také pod názvem koagulogram, který se pro něho používá.

Diabetes mellitus

Stále větší problém u současné populace. I proto se cukrovka řadí také mezi civilizační choroby. Zda jí netrpíte byste měli zjišťovat dvakrát ročně. Patří mezi jednoduché krevní testy, protože postačí trocha krve z prstu.

Onkologická onemocnění

Jsou velkým rizikem u mužů, tak i u žen. Zjistit problémy pomohou jak obecné krevní testy, tak samozřejmě i specifická vyšetření, ke kterým dochází ve chvíli, kdy se objeví určité podezření.

Kolorektální karcinom

Mnohými celkem podceňovaný problém. K vyšetření je využívána stolice, ve které se pátrá především po tom, zda neobsahuje zbytky krve. Pokud ano, může to značit problém.

Rakovina děložního čípku

Tento test by ženy měly vyžadovat po svém gynekologovi v rámci klasického vyšetření. Nejedná se o nijak náročnou proceduru, jelikož stačí jeden rychlý výtěr.

Leukémie

I na tu se může přijít, pokud jsou absolvovány obecné krevní testy. Leukémie je vlastně rakovina krve a nutno říci, že se jedná o velmi závažnou chorobu, na kterou je na místě přijít včas.

Nemoci trávicího traktu

Co je pomůže odhalit? Je to takzvaný koprogram. Ideální je vyšetření zhruba jednou za dva roky. Umožní identifikovat problémy se střevy, žlučníkem i slinivkou.

Endokrinní choroby

Ty se týkají hormonů v lidském těle. Ideální jsou ty krevní testy, které se zaměřují na hladinu hormonů v lidském těle, a tak je možné snadno sledovat jejich případný výkyv.

Nemoci ledvin a močových cest

Zde nedochází k vyšetření krve, ale naopak moči. Ideální je provést test dvakrát ročně. Jakékoliv výkyvy z normálu mohou značit problémy.