Nepečené Oreo kuličky s bílou čokoládou zvládnou připravit i děti

Oreo kuličky vytvoříte z pouhých tří ingrediencí a nezaberou vám vůbec mnoho času. Hodí se na oslavu, k sobotní kávě i jako cukroví.

Pokud hledáte nějaký neotřelý, a hlavně jednoduchý nápad na sladké ke kávě, pak jsou pro vás oreo kuličky jako stvořené. Jejich výroba je zcela jednoduchá a klidně do ní můžete zapojit i své děti. Bude to pro ně legrace, a navíc si budou výsledné dobroty ještě více vážit, protože se budou podílet i na její přípravě. A příště je už možná děti připraví sami jako sladké překvapení pro svou maminku.

Připravte suroviny

Na výrobu těchto kuliček toho opravdu není potřeba mnoho. Základ tvoří sušenky Oreo. V tomto receptu je jich potřeba 28 kusů. Dále si připravte kelímek mascarpone a 200 gramů bílé čokolády. Začněte tím, že sušenky rozlámete na malé kousky a vsypete je do misky. Nyní přijde ke slovu elektrický mlýnek nebo mixér. Je třeba oplatky rozemlít na jemný prach.

Ten bude samozřejmě díky náplni držet pohromadě. Drť vysypte do misky a odeberte polévkou lžíci, kterou dáte stranou. Ke zbytku přidejte mascarpone a vše pečlivě promíchejte.

Vzniknout by měla měkká, soudržná a tvárná hmota. Ideální je těsto propracovat rukama. Z těsta pak postupně tvarujte kuličky o velikosti vlašského ořechu.

Jdeme do finále

Všechny hotové kuličky vyskládejte na tácek a připravené kuličky pak dejte na nějaký čas ztuhnout do mrazáku. Mezitím si nalámejte do misky bílou čokoládu a dejte ji na vodní lázeň. Čokoládu je třeba rozehřát. Nezapomeňte ji promíchat a odstavit. Následně vyndejte kuličky z mrazáku a pomocí vidličky každou ponořte do bílé čokolády. Poté opět vložte na tácek, aby čokoláda zatuhla.

Povrch kuliček na závěr posypte odloženou drtí ze sušenek. Na ozdobu můžete použít také cukrové kuličky, případně cukrovou rýži. Hodí se také lyofilizované ovoce. Hotové kuličky vložte alespoň na hodinu do lednice. Servírujte ideálně ve tvaru pyramidy, který je opravdu slavnostní a krásný. Po tomto dezertu se pravděpodobně jen zapráší a vy sklidíte velkou chválu od všech přítomných.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]