Nepříjemné překvapení po 19 letech manželství. Manžel zjistil, že vůbec neví, s kým žije

Fotografie: Depositphotos

Čtyřiašedesátiletý muž se se svou ženou seznámil v roce 1993 v Antverpách. Tyto dvě hrdličky se do sebe rychle zamilovaly a hned na to zpečetily svůj svazek.

Muže by však ani v nejhorším snu nenapadlo, co se může jednou o své milované dozvědět. Zjistil, že celý život žil s mužem! Ještě před několika lety byl transsexualismus považován za duševní chorobu a stále je ještě stigmatizován. Intenzivní a obsedantní pocit příslušnosti k druhému pohlaví je tabu a je předmětem velkého násilí a diskriminace. Zatímco někteří lidé se snaží svou genderovou identitu hájit, pro jiné je obtížnější ji přijmout. A to z dobrého důvodu, protože tradiční model zavádí binární rozdíl mezi pohlavími.

Byla to láska na první pohled

Tehdy sedmadvacetiletá Monika, která v Belgii pracovala jako au-pair, řekla svému manželovi, že se narodila v Antverpách a stále tam žije se svou sestrou a dětmi. Byla „velmi krásná a ženská“, říká Jan, který byl několik let podváděn. Muž byl tehdy ženatý s jinou ženou, ale jeho manželství ztroskotalo. Monika jej okouzlila na první pohled a velmi rychle se do ní zamiloval.

Janovi bylo v době jejich seznámení 44 let a měl už dvě děti. Samozřejmě došlo na otázku ohledně dětí. Jan se zajímal, zda jeho milá po dětech touží, ale s potěšením zjistil, že ne. Žena ho ujistila, že pravidelně užívá antikoncepci a že po vlastních dětech nikdy neprahla. Chtěla si užívat života a stačilo jí, že má děti Jan.

Nepoznal to ani při milování

Postupem času začal jejich vztah upadat. Monika chodila pozdě v noci ven a nosila vyzývavé oblečení. Manžel ženu údajně také přistihl, jak si na sociálních sítích prohlíží fotografie jiných mužů. Jednoho dne přijel na návštěvu Moničin bratranec a když se muži spolu opili, prozradil Janovi celkem zásadní informaci. Naznačil, že se jeho bratranec narodil s mužským pohlavím. Šokovaný muž tomu nejprve nechtěl uvařit, ale pak se rozhodl promluvit si se svou ženou a zjistit více.

Monika mu řekla, že kdysi dávno podstoupila operaci změny pohlaví. Janovi se v té chvíli zhroutil celý svět. Cítil se zrazen a obrátil se na soud, aby manželství zrušil. Belgické soudy to však odmítly a přinutily manželský pár, aby spolu nadále žil. „Měl jsem pocit, že mě znásilňovali téměř 20 let,“ řekl muž. Dodal: „To, co Monica udělala mně a mé rodině, je neodpustitelné. Chci, aby zmizela z mého života.

Transidentita: když tělo způsobuje intenzivní utrpení

Z psychologického hlediska může transgenderová osoba denně prožívat intenzivní utrpení spojené s nepochopením, které někdy charakterizuje přijetí těchto rysů. Psychiatr a psychoterapeut Erik Shneider ve své zprávě odhalil, že každé 500. dítě je transgender. Tyto děti, které se narodily s pohlavím, jež je neslučitelné s jejich pocitem sounáležitosti, zažívají podle odborníka děsivé situace.

Fotografie: Pixabay

Podle článku v New York Times pociťují transgenderové děti stud a úzkost. Tváří v tvář pohledu společnosti mohou být nuceni potlačit svou identitu, která je někdy v rozporu s rodinnými hodnotami a předem stanovenými normami. V minulosti WHO klasifikovala transidentitu jako samostatnou duševní chorobu. Dnes již není považována za psychiatrický stav.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]