Nepříjemný zápach z koše lze jednoduše odstranit pomocí jedlé sody

Zápach z koše je velmi nepříjemný a brzy se může zašít šířit po celém vašem domě nebo bytě. Jak mu zamezit, pokud nechcete chodit s odpadem hned několikrát denně? Je to jednodušší, než si myslíte. Onen neutralizátor zápachu máte jistě doma, a pokud ne, tak vás vyjde na pár korun.

Koš nejprve umyjte

Než začněte řešit samotný zápach z koše, je třeba váš odpadkový koš vzít a důkladně ho umýt. Nejprve horkou vodou se saponátem a potom ho ještě vytřete směsí octa a vody, v poměru 50:50. Takto odstraníte jak nečistoty, tak i jakékoliv případné bakterie, které se v něm mohou nacházet. Potom nechte svůj odpadkový koš důkladně vyschnout. Pokud spěcháte, tak ho vytřete hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Posypte ho tímto práškem

Nyní je váš odpadkový koš téměř připraven k použití. Než tak učiníte, tak vezměte trochu klasické jedlé sody a tou vysypte jeho vnitřní část. Není třeba nijak velké množství. Jedlá soda dokáže dobře pohlcovat pachy, v tomto případě ty, které se začnou hromadit u dna koše. Pokud chcete, aby soda držela na stěnách, je možné je mírně navlhčit a ona na ně následně lépe přilne.

Potom do něho můžete vložit klasický igelitový sáček na odpadky a i do něho trochu jedlé sody nasypte. Ta bude pohlcovat právě ty nejhorší pachy, které se začnou tvořit z vašeho odpadu, který bude v koši chtě nechtě pozvolna hnít. Díky jedlé sodě to však neucítíte. Při každé výměně sáčku udělejte to samé. Nasypte do něho trochu jedlé sody a zápach z koše už nikdy neucítíte.

I jako první pomoc

Jedlou sodu nemusíte využívat nutně jenom jako prevenci proti zápachu. Hodí se také jako dobrá první pomoc. Pokud koš zapáchá, ale chcete ho jít vynést až za několik hodin, nebo druhý den, tak vezměte sodu a tu nasypte přímo do něho, na vše odpadky. Když k tomu přidáte i pár kapek esenciálního oleje, máte jistotu, že i v tomto případě bude zápach z koše brzy minulostí.