Netradiční forma boje proti zácpě a střevním problémům. Úleva se dostaví během prvního dne

Fotografie: Depositphotos

Přírodní cesta proti zácpě a střevním potížím. Vyzkoušejte těchto 7 druhů ovoce a váš žaludek bude zase v pořádku.

Zácpa ani jiné střevní potíže nepatří mezi příjemná onemocnění. Vždy však mají určitou příčinu a je důležité je řešit. Nemusíte však hned utíkat do lékárny. Doma totiž máte přírodních pomocníků až-až, stačí je pouze objevit a nechat fungovat. Patří mezi ně například několik druhů ovoce, které mají na váš žaludek přímo zázračné účinky a dokážou ho nejen zklidnit, ale také navrátit do normálního stavu. Které to tedy jsou?

Hrušky

Hrušky jsou díky svému vysokému obsahu vlákniny a vody skvělou volbou pro regulaci střevní aktivity. Navíc mají také vysoký obsah antioxidačních látek, celou řadu vitamínů včetně vitamínu B, C, a E a jsou také bohatým zdrojem minerálů. Jejich pravidelná konzumace udržuje žaludek v normě a také napomáhá v boji proti vysokému cholesterolu.

Fotografie: Unsplash

Mandarinky

Mandarinky jako citrusový plod jsou velmi bohatým zdrojem vitaminu C a také napomáhají ke správné stimulaci protilátek, které bojují proti škodlivinám a toxinům v těle. Také obsahují spoustu vlákniny, která napomáhá předcházet zácpě a jiným střevním problémům.

Fotografie: Unsplash

Hrozny

Hrozny díky svému vysokému obsahu zdravých kyselin fungují jako přírodní projímadlo. V případě zácpy jsou tedy ideální volbou. Také jsou hrozny přímo napumpované vitamíny a neobsahují téměř žádné kalorie. Jejich pravidelná konzumace je tak dobrá pro celé tělo.

Pomeranče

Podobně jako mandarinky, i pomeranče patří mezi citrusové plody, které jsou velmi bohatým zdrojem vitaminu C. Také se jedná o silný antioxidant, který zrychluje a usnadňuje tělu odplavování škodlivých látek. Zlepšuje tak trávení a celkovou funkci jater.

Fotografie: Unsplash

Jablka

Klasické ovoce, které najdeme téměř v každé zahrádce a sádku. Obsahují však velké množství vitamínů, minerálů a celou řadu dalších prospěšných látek, které mají velmi pozitivní vliv na naše trávení. Doporučují se jíst se slupkou, ve které jsou tyto látky obsaženy nejvíce.

Melouny

Toto chutné letní ovoce téměř bez kalorií je velmi dobrým zdrojem minerálů, jako je draslík, hořčík, zinek, vápník, železo a fosfor. Také má velmi příznivé účinky na naše zažívání a díky své močopudnosti je ideální jako prevence proti zadržování tekutin, čímž také zlepšuje funkci ledvin.

Fotografie: Unsplash

Kiwi

Exotické plody tohoto chutného ovoce jsou velmi bohatým zdrojem vlákniny, která je při zácpě velmi klíčovou složkou. Semena kiwi navíc napomáhají urychlovat tok hmoty ve střevech, čímž celkově zlepšují jejich funkci a nedochází k zácpě. Kiwi také obsahuje nejrůznější vitamíny a minerály, které naše tělo posilní a zbaví jej škodlivých toxinů.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]