Nevěsta otevřela svatební obálky a málem omdlela. Myslela, že se jedná o nepovedený žert

Fotografie: Depositphotos

Svatba má být jedinečnou a nezapomenutelnou událostí pro všechny zúčastněné a nejvíc pro novomanžele. Díky jedné nevěstě si svatbu budou pamatovat opravdu všichni zúčastnění.

Na svůj svatební den se každý těší a nikdo nechce řešit žádnou nepříjemnost. V tomto případě to bohužel úplně nevyšlo. Hlavně nevěsta na tento den asi dost nerada a se zklamáním vzpomíná. A kvůli její reakci mají stejné pocity i všichni ostatní. Všechno bylo téměř pohádkové až do chvíle, kdy se nevěsta rozhodla otevřít svatební obálky s peněžními dary od svatebních hostů. Výsledek ji ohromil.

Svatba za účelem zisku…?

Téměř každý zamilovaný člověk sní o tom svém dni, jako o velkolepém a neopakovatelném zážitků, kdy se sejdou všichni příbuzní a známí, nevěsta bude mít šaty jako princezna a všechno bude zkrátka úžasné. Taková akce je ale v dnešní době velice nákladná a většina novomanželů doufá, že se jim vynaložené peníze vrátí ve svatebních obálkách a ideálně jim ještě něco zbude. To se ale podaří jen opravdu zřídka.

Fotografie: Freepik

Navzdory vysněným představám je tedy asi zodpovědnější uspořádat takovou svatbu, jakou si mohou novomanželé dovolit, než sázet na součet svatebních obálek. To zjistila i tato nevěsta. Svatby a následně oslavy se zúčastnilo 78 svatebčanů a v obálkách novomanželé dostali 6000 zlotých, což je asi 34 000 korun. To není ani 500 korun na osobu. Holt v dnešní době chce ušetřit úplně každý a svatebčany nevyjímaje.

Fotografie: Freepik

Co člověk to jiná reakce

Novomanželka zklamání z tak nízké částky zcela neunesla a okomentovala situaci na sociálních sítích. „Šest tisíc? Ráda bych měla jasno. Je to vůči nám výsměch, nebo hloupý žert?,“ vložila svou rozhořčenou reakci. Během krátké doby se pod jejím příspěvkem začaly objevovat reakce ostatních diskutujících. Jestli ale mladá žena čekala pochopení, politování a případně uspořádání veřejné sbírky, se zlou se potázala. Většina diskutujících ji se svými názory opravdu příliš nepotěšila.

Fotografie: Pexels

„Výsměch je spíš snaha na svatbě něco vydělat. To kolik utratíte je na vás. A je nesmysl vyčítat hostům, které jste pozvali, že vám svatbu nezaplatili. Měli jste spíš hledat sponzory, když to berete takhle.,“ zněla jedna z reakcí. „Nemůžu dát do obálky víc peněz, než si mohu dovolit.,“ byl převládající názor, který hodně lidí v různých podobách prezentovalo. „Myslel jsem, že chcete oslavit svůj významný den, ale podle téhle reakce to vypadá, že jste si na svou svatbu měli nechat natisknout vstupenky.,“ napsal jeden z diskutujících.

Mnoho lidí tak postoj novomanželky nechápalo a dávali to v komentářích najevo. I přesto se ale našlo i pár reakcí, které ženě vyjadřovaly podporu. Otázkou je, kolik by se vlastně mělo dávat do svatebních obálek, aby novomanželé nebyli zklamaní. Jaký je váš názor na tento příběh?

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]