Než dostal sedativa, měl 8letý Daniel na lékaře jedinou otázku. Pan doktor musel učinit nemalé rozhodnutí

Fotografie: U.S. Navy photo by Photographer's Mate 3rd Class Christopher Elmini / Creative Commons / CC BY-NC

Většina dětí nenese dobře, když je čeká operace. Tento malý chlapec byl však velmi statečný, a dokonce poprosil svého lékaře, aby zachránil i jeho kamaráda.

Žádné dítě by nemělo trávit čas hospitalizací, nebo být jakkoli nemocné. Bohužel je ale realita jiná a v nemocnicích je každý den velký počet dětí. Naštěstí mají své rodiče či lékaře a sestry, kteří jim pomáhají v jejich boji s chorobami. Tento chlapec měl u sebe neustále svého kamaráda, avšak jednoho dne zjistil, že má jednu velkou vadu.

Děti v nemocnici

Na sociálních sítích se velice často objevují příběhy malých dětí, které tráví hodně času v nemocnici, nebo jsou nějak nemocné a musí podstoupit operaci či jiné zákroky. Tyto příběhy zde umisťují hlavně jejich rodiče, kteří buď chtějí informovat ostatní o tom, na co si dávat u některých nemocí pozor, nebo dávají vědět takto svým známým o tom, co se jim přihodilo.

Malý chlapec se musel nachystat na operaci

Chlapec jménem Jackson McKie (8 let) má chronické onemocnění s názvem hydrocefalus. Musel se tak připravit na plánovanou operaci. Při této nemoci dochází k velkému hromadění mozkomíšního moku v jednotlivých komorách nebo dutinách v lidském mozku. Jackson se musel kvůli tomuto onemocnění připravit na hospitalizaci.

Doktor jménem Daniel McNeely měl chlapci odstranit cystu z mozku. Jackson se ani nebál a byl velmi statečný. Svého lékaře totiž znal už dlouho, jelikož s tímto onemocněním bojuje delší dobu. Na doktora McNeela měl však Jackson speciální přání. Než chlapce odvezli na operační sál, požádal doktora McNeela, aby odoperoval i jeho kamaráda medvídka, který má na sobě jednu trhlinu.

Doktor se zachoval správně

Doktor McNeely Jacksonovi slíbil, že se o jeho medvídka postará a také jej odoperuje. Jakmile dokončil chlapcovu operaci, zašil i díru na plyšovém medvídkovi. Když se hoch probudil, byl nadšený. Doktor mu sdělil, že oba dva byli operováni ve stejný čas a oba zákroky se skvěle podařily. Malý chlapec byl rád za zdařilou operaci a ke svému lékaři si našel větší důvěru.

Zdroj: BBC