Nezaměnitelné kouzlo dřeva ve vašem bydlení

Dřevo je jedním z nejoblíbenějších a zároveň nejvyhledávanějších materiálů, který doma můžete uplatnit prakticky kdekoli. Jedná se o živý materiál, který vaše smysly potěší nejen svou typickou krásou, ale i nezaměnitelnou vůní a příjemnými pocity při doteku. Interiéry, k jejichž zařízení bylo použito dřeva, lákají na pohled, nádherně voní a jak je známo, dřevo právě se svými léty získává na nedocenitelném vzhledu, který je pro něj tak typický. Ať už se rozhodnete pro dřevěnou podlahu, stropy či obložení, získáte tím zajímavý vzhled vašeho bydlení, které bude příjemně útulné, dokonale zařízené a vyvolá ve vás pocit tepla vycházejícího právě ze dřeva. Pokud i vy patříte mezi zaryté milovníky dřeva, nechte se inspirovat dnešním článkem, ve kterém vám poradíme, jak si ho domů šikovně zakomponovat.

Obklady ze dřeva oživí váš domov

Chcete-li si velmi rychle, snadno a v několika krocích ozvláštnit váš interiér, protože už se vám zdá zastaralý, omšelý a nudný, jistě víte, že opravdu rychlé proměny lze dosáhnout pomocí obkladů. Dřevěné obklady vám ale nabízí mnohem víc! Kromě výborné kvality, která vám zaručí životnost dřevěných obkladů na dlouhá léta, dokonale oživí váš interiér a promění ho v příjemně zařízené místo, kde žít bude zkrátka radost.

Domov s vůní lesa

dřevoRozhodli jste se zakomponovat dřevěné materiály do vašeho bydlení? Pak jste na dobré cestě vytvořit z vašeho domova oázu provoněnou lesem. Dřevěný obklad z prvotřídního smrkového materiálu nazývaný tatranský profil je stále žádanější nejen v domovech, ale i obchodech či kancelářích. Už jen jeho samotný název napovídá, že vám domů vnese nádech a vůni dřeva pocházejících z podtatranských lesů. Díky jeho širokému spektru využití jej můžete zvolit pro obložení místností, na chatu či pro obložení podkrovních pokojíčků, ze kterých rázem vykouzlíte útulné místečko.

Kombinujte a nepřekombinujte!

Dřevo je samo o sobě vděčným materiálem, který můžete kombinovat takřka s čímkoli si jen zamanete. Pozor ale, ať své bydlení dřevem zbytečně nezahltíte a rozhodně je třeba držet se pořekadla: Všeho s mírou. Zvolíte-li jako obložení dřevěné obklady na celé stěny ve vašem domě, můžete je doplnit o zajímavé obrazy či jiné dekorace, které vaše zdi ještě o něco více rozzáří.

1. Fotografie: Neighbours are building a new roof Author: mrpolyonymous licencována pod CC BY 2.0./www.flickr.com

2. Fotografie publikována se svolením do Artur84 Photography/FreedigitalPhotos.net

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]