Rustikální nábytek a 5 důvodů, proč si ho zamilujete i vy

Co si představíte pod pojmem „rustikální nábytek“? Staré oprýskané kusy dřeva, na které nikdo nesáhnul celé roky? Interiéry vyvedené vestylu, z něhož se mohou radovat maximálně tak naši prarodiče nebo dokonce jejich rodiče? Zapomeňte na předsudky a nechte se okouzlit jedinečným stylem, který je vše, jen ne nudný! Máme pro vás 5 důvodů, proč si rustikální nábytek zamilujete i vy!

Důvod č. 1 – dřevo, kam se podíváš

Rustikální nábytek je v drtivé většině vyroben z kvalitního dřevěného masivu. Přesto, že masiv nepatří k nejlevnějším materiálům, jeho výhody dalece přesahují cenovou náročnost. Dřevo působí velmi hřejivým a elegantnímdojmem, proto na něj řada z nás nedá dopustit.

Důvod č. 2 – každý kus je originál

Stejně, jako na světě nenaleznete dva naprosto totožné stromy, tak neobjevíte ani skříň či komodu z masivu, která by byla „na chlup stejná“ s jiným kusem nábytku. Každý kus nábytku z masivu je honosným originálem, který perfektně doplní styl a vzezření každého interiéru.

Důvod č. 3 – dlouhá životnost

Mezi další výhody rustikálního nábytku z masivu patří nepochybně také jeho dlouhá životnost. Při správné péči vám může nábytek bez úhony sloužit po mnoho dlouhých let.

Důvod č. 4 – variabilita umístění

Rozlučte se s mýtem, který říká, že rustikální nábytek se hodí pouze do starodávných interiérů a domků našich babiček či prababiček. Možná byste se divili, kolik státních představitelů, významných osobností či celebrit si nechalo interiér vybavit rustikálním nábytkem. A nyní tuto možnost máte i vy!

Důvod č. 5 – vizuální dokonalost

Každý kousek rustikálního nábytku je dílem opravdových mistrů ve svém oboru. Důraz na detaily, stejně jako unikátní kompozice a zdobení, dělá z rustikálního stylu jeden z nejoblíbenějších stylůsoučasnosti!