Obrovský bojový pes se přiřítil k malé holčičce na pláži. Její rodiče jen marně přihlíželi

Fotografie: Alamy

Dojemné video záchrany malé holčičky, kterou blízko břehu otočí mořská vlna. Takového pejska by chtěl mít poblíž svého dítěte každý.

Majitel psa a zároveň dědeček malé holčičky se podělil na Instagramu o video, které zachycuje pohotovou reakci novofundlandského psa. Malá holčička si spokojeně hraje blízko mořského břehu. Sedí ve vodě, směje se a laškuje se psem. Pak ale ztratí rovnováhu a přepadne na záda. V tu chvíli ji otočí vlna a ona se na chvíli ocitne pod vodou.

Pes rozpoznal nebezpečnou situaci

Záběry jsou natočené u francouzského pobřeží v Gouville-sur-Mer. Slunečné odpoledne se tu rozhodl strávit dědeček se svojí vnučkou. Společnost jim dělal také jeho pes. Holčička se evidentně dobře baví a směje se. Když ji však na chvíli pohltí mořská vlna, pes okamžitě rozpozná, že by mohla být holčička v nebezpečí.

Popadne její tričko do zubů a vytáhne holčičku až na břeh. Je vidět, že holčička má z celé situace legraci. Dobře se baví, ale nechá psa, aby ji na břeh vytáhl. Přestože se nejedná o dramatickou situaci, kdyby si holčička lokla vody nebo zůstala pod vlnou déle, mohlo jít o skutečnou záchrannou akci. A mít poblíž novofundlanďana se opravdu vyplatí.

Nejlepší pes na vodní záchranu

Je to totiž vynikající vodní záchranář. Toto plemeno původně používali rybáři v Newfoundlandu. Jedná se o nejvýchodnější kanadskou provincii u Atlantského oceánu. A tento pes je pro práci kolem vody jako stvořený. Mají totiž hustou dvojitou srst, svalnatou postavu a tlapky s plovací blánou. To je předurčuje k tomu, že se jedná o vynikající plavce, kteří jsou pro záchranu tonoucích jako stvoření.

Fotografie: Freepik

To však není jediná výhoda, proč byste měli chtít toto plemeno k vašemu dítěti. Jeho velkou předností je také vysoká inteligence a velmi klidná povaha. To, že miluje děti a je to jedno z nejvěrnějších plemen, je už jen třešnička na dortu. Pokud tedy plánujete pořídit k dětem psa a rozhodujete se, jaký by to měl být, určitě si do seznamu připište novofundlanďana, protože ten určitě stojí za úvahu.

Ve videu níže se můžete přesvědčit, jak tento pejsek zvládne rozpoznat potenciální nebezpečí, které dítěti hrozí. Nečeká, co bude dělat páneček, ale rychle vezme situaci do svých rukou, tedy spíše tlapek a zubů, i kdyby to mělo být zbytečně. Raději si to vyzkoušet stokrát nanečisto, než jednou zaváhat. No, posuďte sami.

Zdroj: Newsner