Osud ji celý život krutě zkoušel, ona se však nevzdala. Postarší bezdomovkyně všechny ohromuje neuvěřitelným talentem

Fotografie: Depositphotos

Když se podíváte na Natalie, možná uvidíte jen starší paní bez domova, jak sedí a hraje na klavír, nicméně za tímto příběhem se skrývá mnohem více, než co právě vidíte a uslyšíte ve videu.

Starší klavíristka s omezenou hybností nohou ohromila svým talentem na klávesy zdravotní sestry v Královské melbournské nemocnici. Natalie Trayling je oblíbenou „umělkyní“ v ulicích Melbourne již více než 20 let. Pětaosmdesátiletá žena je často vídána, jak na různých klavírech po celém městě nebo na svých klávesách na ulici hraje chodcům neuvěřitelné interpretace slavných skladeb.

Nelehká osobní historie

Natalie nebyla vždy bezdomovcem, protože v mládí vystudovala velmi prestižní školu a začala hrát na klavír pro školu řízenou jeptiškami. V pouhých 15 letech již získala stipendium na Royal Acadamy and Music v Londýně. Hrála v kapele a cestovala po světě. Natalie byla šťastně vdaná a následně měla několik krásných dětí. Pak se ale Nataliin život, který byl jinak jako tanec na rudých růžích, začal měnit. Jedna dcera totiž náhle zemřela při nehodě a další na nemoc.

Manžel ji opustil a její syn měl nyní kvůli špatné volbě léků problémy s nervovým systémem, a proto nemohl pracovat a skončil v pečovatelském domě pro muže. Natalie si hraním vydělávala, ale bohužel to na živobytí nestačilo, a proto skončila na 9 let bez domova. Občas bydlela v různých ubytovnách, ale ne příliš dlouho, protože tady s hudbou neměla žádný kontakt.

Nyní od roku 2004 je Natalie, která trpí anémií, podporována majitelem hotelu v Melbourne. Opravdu ocenili Natalin jedinečný talent a na oplátku za hraní pár koncertů týdně v hotelu dostala Natalie svůj vlastní pokoj. Nyní je Natalie šťastná, že má kde bydlet a přitom má hudbu a publikum po svém boku.

Fotografie: Pixabay

V nemocnici udělala radost

Natalie ráda vystupuje pro cizí lidi a hudbu vnímá jako způsob sebevyjádření, přičemž svůj talent raději předvádí na ulici než v koncertních sálech a na akcích, na které se platí vstupenky. Klasicky vzdělaná klavíristka byla v červnu na dva týdny hospitalizována s těžkou anémií a ztrátou hybnosti nohou. Nenechala zastavit a předvedla lékařům a sestrám v nemocnici dokonalé vystoupení na klávesách, které jí připravil nemocniční muzikoterapeut.

„Trvalo jí celou věčnost, než se dostala z postele na oddělení,” uvedl její syn. S pomocí sester to ale zvládla a všichni se jí nedočkavě ptali, co bude hrát. Natalie si svou skladbu vymyslela, což ostatně dělá pořád. Skládá hudbu na místě, čemuž se říká spontánní kompozice  Doktoři a sestry byli ohromeni. Někteří z nich věděli, kdo to je, a říkali, že mají na oddělení „královnu“.

Zdroj: Skafeto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů