V nemocnici mu měli pomoci, ale prožil si tady největší noční můru. Kvůli bolestem musel dokonce volat na tísňovou linku.
S otřesným přístupem zdravotního personálu se potkal jeden pacient z Velké Británie. Jak uvedl deník Fakt, 73letý muž trpěl velmi silnými bolestmi, které nikdo neřešil. Byl rovněž nucen spát v promočené posteli, protože v nemocnici nebyl dostatek personálu, který by se o pacienty po této stránce postaral. Ministerstvo zdravotnictví označilo tento případ za systémové selhání.
V nemocnici skončil se zánětem páteře
Třiasedmdesátiletý Martin Wild byl přijat do nemocnice Salford Royal Hospital poblíž anglického Manchesteru. Trápila ho infekce páteře, která se projevila jako pooperační komplikace, a navíc také trpěl Parkinsonovou chorobou. Do nemocnice se dostal loni 8. května. Na jeho stížnosti a kruté bolesti však personál nereagoval. Sestry mu vysvětlily, že opiáty nemohou podávat bez souhlasu lékaře, a ten na něj pro změnu neměl čas.
„Zůstal jsem sám v nesnesitelné bolesti, s malou úlevou od bolesti a ležel jsem na této posteli více než týden, než jsem viděl nějakého konzultanta,“ řekl podle BBC pan Wild. Jeho bolesti byly natolik nesnesitelné, že musel ze zoufalství zavolat na tísňovou linku. Po nějaké době byl z nemocnice propuštěn, ačkoliv říkal, že se stále necítí dobře a doma se o něj nemá kdo postarat. Do nemocnice se tak stejně vrátil jen pár dnů po propuštění a dohromady tu strávil dlouhých osm měsíců.
90letá stařenka na smrtelné posteli odhalila tajemství, které její dceři obrátilo život vzhůru nohama
Lékař takto zanedbaného pacienta ještě neviděl
Jeho manželka také popsala příhodu, kdy se její manžel natolik třásl, že shodil láhev s močí z nočního stolku a ta se mu všechna vylila do postele. V promočené posteli pak ležel více než půl dne. V září loňského roku byl přesunut na jiné oddělení a sem ho přišel vyšetřit anesteziolog. Ten prohlásil, že za svoji 38letou kariéru neviděl tak zanedbaného pacienta a potvrdil, že jeho stížnosti byly oprávněné a uznal, že musel velice trpět.
Poté, co se případ pana Wilda medializoval, dočkal se omluvy ze strany ministerstva zdravotnictví. Zároveň rozpoutal debatu o podfinancovaném zdravotním systému ve Velké Británii, což je stav trvající již přes 14 let. Výsledkem je přetížený personál a nedostatek proškolených zaměstnanců. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o jiném zážitku z nemocnice. Matka nevěřila, jaké jídlo se tu servíruje malým dětem.
Napište komentář