Pár procházející se po pláži našel „podivný kámen“. Byli v šoku, když zjistili, o co se jedná a kolik to stojí

muž s kamenem

Moře často vyplaví na pláže různé předměty, cenné či odpady. Podobnou zkušenost s tím, co se dá nalézt na pláži, měl i tento pár, který byl na procházce.

Existuje spousta příběhů o tom, jak lidé nalezli nějaký cenný předmět. Některé z nich poté bývají vyprávěním obrovského lidského štěstí, jelikož to nálezcům změní celý dosavadní život. Naopak některá část příběhů hovoří o tom, jak si lidé myslí, že našli nějakou cennou věc a ono tomu tak není. Nález na pláži se tentokrát týkal jednoho páru, který zde byl na procházce a dvojice našla zajímavý předmět.

Dvojice měla ráda procházky

Zamilovaný pár manželů Williamsových rád trávil volné chvíle tím, že se společně vydávali na procházky. Zajímavostí však bylo to, že každá jejich cesta vedla jiným směrem. Jednou se vyrazili podívat do lesů, jindy chodili po městě a někdy vyrazili například na pláž k moři. Zkrátka skoro každá jejich cesta byla jedinečná a prakticky nikdy nebyla trasa jejich výletu stejná.

Manželé vyrazili na pláž

Toho osudného dne se Harry a Angela rozhodli, že se půjdou projít po pláži. Bylo již pozdní odpoledne a oba dva tak trochu doufali, že si společně užijí romantický západ slunce. Šli tedy společně po pláži, drželi se za ruce a nohy jim občas opláchla nějaká vlna. V jednu chvíli jejich romantickou idylku narušil nepříjemný zápach připomínající mrtvé ryby.

Zdroj zápachu byl nedaleko

Harrymu byl zápach velice nepříjemný. Během chvilky si ovšem vzpomněl na dokument, který nedávno sledoval. Popisovaný zápach z dokumentu byl velice podobný tomu, co cítil on i jeho žena. Zdroj tohoto zápachu byl nedaleko. Když se k tomuto předmětu přiblížili, Harryho podezření se potvrdilo. Podivný zápach opravdu vycházel z předmětu připomínající kámen.

Předmět vzali ke znalci

Harry měl v tu chvíli podezření, zda se nejedná o ambru. Ambra je látka pevného skupenství připomínající vosk a tvoří se v trávicím traktu velryb. Ambra je velmi cenná, jelikož jej produkuje pouze 1 % velryb. Tato látka se používá například v parfémech, kde dlouhodobě udrží aroma. Manželé se tedy rozhodli vzít předmět ke znalci, který jejich podezření potvrdil.

jantar v ruce

Cena za předmět byla astronomická

Manželé se nakonec společně rozhodli ambru prodat. Během několika málo dní dostali spoustu nabídek od všech možných kupců. Nakonec kývli na nabídku 1,7 milionu korun. Od této doby nabádají všechny ve svém okolí, aby koukali okolo sebe. Někdy se opravdu může podařit nalézt cenný předmět. Dodnes vzpomínají na to, jak jejich procházka po pláži pozitivně ovlivnila jejich rodinný rozpočet.