Parapet dokonalých orchidejí zajistí domácí hnojiva. Podpoří jejich růst a květ

Orchideje jsou vznešeně vyhlížející květiny, které potěší oko kdejakého pěstitele. K dostání jsou v mnoha pestrých barvách. Péče o orchideje není nijak zvlášť náročná. Podstatné je pro tyto rostliny především světlo, které by mělo proudit i ke kořenům. Proto se květiny zasazují do průhledných květináčů, či proutěných košíků. Přinášíme vám jedinečná trik, který podpoří růst a krásu vašich orchidejí.

Pomůže obyčejný zelený čaj

Zelený čaj obsahuje draslík a dusík, což jsou látky důležité pro správný vývoj rostlin. Pokud tedy budete orchideje jednou denně kromě víkendu zalévat slabším výluhem ze zeleného čaje, velice jim prospějete. Čajové lístky je možné přidávat v sušeném a rozmělněném stavu i přímo do půdy ke květině jako mulč. Zeleným čajem lze přihnojovat i růže, které mívají kyselejší půdu.

Fotografie: Pixabay

Jaká další hnojiva pomohou?

Skvěle pomůže orchidejím i hnojivo z banánové slupky, kterou necháte vylouhovat v litru vody. Tekutinu umístíte asi na 24 hodin do lednice, pak scedíte a naředíte v poměru 1:1 ideálně dešťovou vodou. Následně zaléváte rostlinu každý den. Používat hnojivo je možné nanejvýš sedm dní, pak musíte vyrobit nové. Velmi účinný je i česnekový roztok, který připravíte z převařené vody a několika stroužků česneku.

Fotografie: Pixabay

Ty by se měly louhovat ve vodě zhruba jeden den. Nakonec tekutinu přesedíte přes sítko a použijete jako lázeň pro orchidej. Do česnekového roztoku ji namočíte na půl hodiny a posléze vyjmete. Opakujte tento postup alespoň jednou za 20 až 30 dní.

Zabere i kvasnicové hnojivo

Pokud standardně používáte na plodiny na zahrádce kvasnicové hnojivo, můžete jej využít i na své krásné pokojové orchideje. Těm roztok také velice prospěje.

Fotografie: Pixabay

Směs na hnojení zhotovíte z 10 gramů droždí, trošky cukru a litru ideálně dešťové, či odstáté vody. Důkladně promícháte a necháte stát asi hodinu a půl až dvě. Poté kropíte rostliny.

Úvodní Fotografie: Shutterstock

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]