Patnáctiletý hoch si myslel, že ho štípnul nějaký hmyz. Brzy byla bolest nesnesitelná a lékaři zjistili, s čím mají tu čest

Fotografie: Depositphotos

Chlapec pomáhal s úpravami na zahradě. Sbíral větve a náhle ucítil na paži bodnutí. Během několika minut se jeho stav začal prudce zhoršovat. A matka s ním spěchala na pohotovost.

Byl to poklidný den. Rodina se věnovala úklidu zahrady. Nečekali, že na ně může číhat takové nebezpečí. Štípanec od hmyzu může být někdy velmi nepříjemný. pokud však netrpíte alergií, většinou postačí studený obklad nebo chladivá mastička. V severní Americe se však vyskytují i velmi jedovaté druhy hmyzu. A Logan Pergola poznal účinky jedu na vlastní kůži.

Jeho stav se neustále zhoršoval

Loganova matka vzpomíná, jak okamžitě ucítil na ruce ostrou, bodavou bolest a ruka mu znecitlivěla. Během několika minut se mu začala točila hlava, barva z jeho tváře se vytratila a stěžoval si na nejhorší bolest, jakou kdy cítil. Postupně začal působit apaticky. Rodiče se pokusili zasažené místo omýt a matka mu jej potřela česnekem, který dokáže neutralizovat hmyzí jed. Jeho stav se však stále zhoršoval a tak neváhali a syna odvezli na pohotovost.

Při příjezdu už museli Logana dát na invalidní vozík, protože nedokázal chodit. Začalo mu být velmi zle a upadal do letargie. Chlapce se lékaři okamžitě ujali a nasadili mu infuze s léky. Vyrážka se mu z paže rozšířila až na hrudník. Trpěl nekontrolovatelným třesem. Ještě další tři hodiny byli skutečně náročné. Kapačka s léky nakonec zabrala a Loganův stav se začal lepšit.

Matka zjistila, že syn přišel do kontaktu s jedovatou housenkou

Matka pátrala na internetu, o co by mohlo jít. Nakonec všechny příznaky nasvědčovaly tomu, že se Logan dotknul housenky můry flanelové,  latinsky Megalopygidae. Tato housenka má ve svých štětinách silný jed. Ten způsobí bolestivé bodnutí a zánět trvající několik dní. V některých případech může bodnutí způsobit bolest hlavy, nevolnost a příznaky podobné šoku.

Fotografie: Freepik

Loganova matka však také zjistila, že po bodnutí touto housenkou dosud nikdo nezemřel. Když se však dívala na to, v jakém stavu je její syn, jen se modlila, aby to dopadlo dobře i u něj. Naštěstí se obětí tohoto jedovatého hmyzu nestal a byl po několika hodinách propuštěn do domácího ošetřování a byly mu nasazeny vhodné léky.

Za pár dní už byl v pořádku. Na ruce mu však stále zůstala stopa po setkání s touto jedovatou housenkou. Matka pak celý příběh sdílela na Facebooku, aby zvýšila povědomí o tomto nebezpečí. Sama si neumí představit, jak by na tak silný jed reagovalo tělo malého dítěte, když skoro dospělý chlapec měl co dělat, aby to zvládl.

Zdroj: Daily Mail

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*