Patřila mezi nejtlustší ženy světa. Její současný vzhled doslova vyráží dech

Fotografie: Depositphotos

Pauline Potter byla po mnoho let médii označována jako nejtěžší žena světa. A to rozhodně právem. Se svým handicapem se však rozhodla něco dělat.

Pro mnoho lidí je doslova splněným snem dostat se do Guinnessovy knihy rekordů. A Pauline Potter se to povedlo. Ovšem rozhodně ne tak, jak by si asi představovala. Zapsala se do ní totiž jako nejtlustší žena světa. V dobách největší slávy totiž její hmotnost atakovala hranici, kterou si jen málokdo z nás dokáže představit. Aby ji mohli zvážit, musela si stoupnout na speciální přístroj. A na něm se objevila hmotnost 320 kilogramů.

Nadbytečné kilogramy jí zpočátku nevadily

Pauline uvádí, že nejvíce kilogramů nabrala ve chvíli, kdy ji opustil její manžel. Po rozchodu začala své psychické problémy řešit jídlem. A jak to v jejím podání vypadalo? Kupříkladu na snídani si dopřávala čtyři velké misky cereálií, půl krabice sušenek a všechno to ještě zajedla pytlíkem chipsů. A ani na oběd se nepostavila k plotně. Místo tohoto se vydala do fastfoodu a objednávala si své oblíbené hranolky a hamburgery.

Fotografie: Pixabay

Její denní příjem se tak pohyboval okolo 10 000 kalorií. Není divu, že byla po čase absolutně nepohyblivá a bez pomoci okolí si nedokázala obstarat ani základní potřeby. Přihlásila se proto do pořadu „My 600-Lb Life“, který vysílá televize TLC. Všechno vypadalo, že je to na dobré cestě. Ovšem mělo to háček, Pauline odmítala cvičit i změnit jídelníček. K proměně ji přimělo něco docela jiného.

Hospitalizace jí doslova otevřela oči

Jednoho dne musela být nejtěžší žena světa hospitalizována kvůli problémům se žaludkem. Velmi brzy se ukázalo, že jí praskl žaludeční vřed, což je velmi závažný stav. A k tomu všemu také vážně onemocněla její sestra. Teprve kombinace těchto faktorů otevřela Pauline oči a ona se rozhodla, že se svým tělem něco udělá. Nejdříve se rozhodla hubnout sexem. Vrátil se k ní totiž její exmanžel, jemuž prý chyběly jejich sexuální hrátky.

Fotografie: Pexels

Navštěvoval ji každý měsíc po dobu čtyř dnů a jak Pauline říká, vždy po jeho návštěvě zhubla. Nemohla se sice v posteli příliš hýbat, ale už jen to, jak se zpotila, jí prý doslova vyplavovalo tuk z těla. Brzy se však ukázalo, že tato snaha nestačí. Vrátila se proto k expertovi jménem Dr. Younan Nowzaradan, který ji měl v péči už ve zmíněné televizní sérii.

Pauline nyní vypadají docela jinak

Díky jeho vedení a také silné osobní motivaci začala Pauline Potterová konečně rychle shazovat na váze. Zdravá jídla už jí nepřipadala tak „nechutná“ a jakmile to šlo, začala se také čím dál více hýbat. Nakonec jí už v cestě za dokonalostí zbývalo jediné – odstranění přebytečné kůže, které měla skutečně opravdu mnoho.

Fotografie: Pixabay

Dnes váží okolo 80 kilogramů a svůj nový vzhled si nemůže vynachválit. Snaží se také stát inspirací pro ostatní pacienty, kteří bojují s nadváhou. Sama však přiznává, že bez pomoci expertů by si neporadila. Vyzývá proto všechny, aby pomoc vyhledali včas. Nechybělo totiž mnoho a prasklý vřed, způsobený právě jejím nestřídmým stylem života, by ji připravil o život. Video zachycuje Pauline zhruba v polovině této proměny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dr. Now MD (@younannowzaradan)

Zdroj: Looper

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]