Vyvarujte se častým chybám při hubnutí, které nesouvisí s jídlem a brání vám dosáhnout vysněné postavy

Fotografie: Freepik

To, co si dáte na talíř, má samozřejmě velký vliv na hubnutí a vaše zdraví. Existují však i chyby v hubnutí, které souvisejí spíše se životním stylem, než se stravou. Hrají ovšem důležitou roli a mohou vám pomoci nebo naopak zabránit úbytku hmotnosti.

Nedostatek spánku

Nedostatek spánku vám ve skutečnosti brání zhubnout, protože je to pro tělo stresující stav, takže místo spalování tuků, je tělo začne hromadit. Kromě toho vysoké hladiny kortizolu způsobují chutě na sladká, tučná a nezdravá jídla.

Fotografie: Freepik

Na druhou stranu, když je vaše tělo dobře vyspalé, budete mít více energie na cvičení a dobře odpočinutá mysl, která dokáže činit konstruktivní rozhodnutí, nakonec vede ke splnění všech vašich cílů, která v životě máte.

Nedostatek podpory

Velkým plusem v procesu hubnutí je zaručeně podpora a péče o druhou osobu. Mnozí se stydí a svým blízkým často ani neřeknou o své touze zhubnout. Mějte ale na paměti, že s jejich pomocí a podporou budete moci zhubnout mnohem rychleji.

Fotografie: Pixabay

Budete se totiž cítit mnohem více motivovaní. Možná vám to přijde jako zbytečnost, ale vůbec to tak není. Tak se nebojte a řekněte o svém cíli rodině a přátelům.

Mohou vám například připomínat cvičení nebo dokonce začít cvičit s vámi, nekupovat a nebrat domů nezdravé jídlo, chválit vás za váš pokrok a sledovat, co a kdy jíte.

Pokud má váš partner nebo člen rodiny také nadváhu, můžete dokonce uspořádat něco jako soutěž. Bude to skvělá motivace pro oba dva a zbavíte se nadbytečných kil nejen vy, ale také někdo, kdo je vám blízký.

Zvládání stresu

Stres a nezdravá strava jdou obvykle ruku v ruce. Když prožíváme stresové situace, máme tendenci blokovat naše emoce a cpát se jídlem, které pro nás není nejlepší. Jistě už jste někdy slyšeli, že pokud chcete lépe a déle žít, neměli byste se tolik stresovat. V případě hubnutí to platí také. Chronický stres a vysoká hladina kortizolu mohou zvýšit hlad a narušit metabolismus.

Fotografie: Pixabay

Horší je, že studie také zjistily souvislost mezi zvýšenou hladinou kortizolu a hromaděním břišního tuku. Sport, jóga a meditace jsou pro zvládání stresu jako dělané. A nebudete tak dělat něco pozitivního jen pro své tělo, ale také duši. Když se chvíli soustředíte na něco jiného než na zdroj stresu, budete se moci uvolnit, posílit nervový systém a poté se na svou situaci podívat s čistou hlavou.