Pekař se rozhodl pomáhat lidem v nouzi. Jeho příběh si zaslouží maximální uznání

Fotografie: Depositphotos

Často slyšíme příběhy o lidech s velkým srdcem. Jejich velkorysost nám vyráží dech z těla. Jeden pekař se rozhodl, že nebude plýtvat neprodaný chléb a věnuje ho lidem bez domova, kteří potřebují pomoci.

Často slyšíme, že kdyby každý člověk projevoval empatii a velkorysost vůči svému bližnímu, svět by byl bez problémů. Tento italský pekař se podle rozhodně řídí. Své neprodané pečivo totiž každý večer věnuje lidem, které jídlo potřebují ze všech nejvíce a nemohou si ho sami dovolit.

Fotografie: Freepik

Děj se odehrává v ulici Fra ‚Girratana v Caltanissettě, malém městečku na Sicílii, kde si 45letý pekař z Ribery stanovil za své poslání pomáhat potřebným tím, že jim každý večer předá veškerý neprodaný chléb a poskytuji jim základní potravinové výrobky. Je samozřejmé, že velká štědrost tohoto pekaře zachránila více než jednu duši před hladomorem a že jeho velké srdce pohnulo mnoha dalšími.

Jak to začalo?

Fedele Termine, který se usadil v Nissenu se svou rodinou a žije zde již 16 let, vedl normální život pekaře a provozovatele pekárny „Il Pane“ a považoval to za jednoduchý obchod, dokud matka nepožádala o pomoc. Matka nemocné dívky ho požádala, aby jí přinesl chléb, který na konci dne zůstal v obchodě, protože si nemohla dovolit nakrmit své dítě. Běžel hned na pomoc a od té doby to začal dělat každý den. Stalo se to jeho životním posláním, jak sám prohlašuje.

Fotografie: Freepik

Jak končí každý den v pekárně?

Každý večer před návratem domů tento pekař položí několik tašek na lavičku před svou pekárnou. V těchto sáčcích lidé najdou mléko, vodu, olej, sůl, ovoce a veškerý chléb, který se během dne neprodal. Suroviny jsou určeny pro všechny potřebné osoby, které nejsou schopny zajistit své vlastní potřeby nebo potřeby své rodiny z jakéhokoli důvodu.

Fedele Termine udělal z lavičky před svou pekárnou jakési centrum sběru potravin pro lidi a rodiny v nouzi, stejně jako pro chudé migranty ze země, kteří hledají obživu. Někdy se dokonce stane, že se sám postará o doručení sebraných potravin do domovů potřebných lidí, pokud nejsou schopni si k pekárně dojít sami kvůli úrazu nebo příliš vysokému věku. „Na mé lavici nikdy není nedostatek jídla.“ říká samotný pekař.

Fotografie: Freepik

Jak inspiroval další lidi?

Pekárna „Il Pane“ se stala pro mnoho lidí symbolem naděje a solidarity. Velkorysost pekaře skutečně inspirovala mnoho lidí, včetně mnoha mladých lidí, kteří se nyní věnují sociální práci v dané lokalitě, ale i v jiných zemí po celém světě. Společnost Fedele navíc vytvořila pomocí 5 přátel podpůrnou skupinu s názvem „Ragazzi della notte“ (chlapci noci), jejímž cílem je upozornit mladé lidi na nebezpečí konzumace alkoholu a drog.

Fedelova obětavost způsobila skutečný rozdíl v životech mnoha chudých občanů Caltanissetty, kteří se snažili uživit své rodiny. Navíc jeho velké srdce přesvědčilo mnoho lidí, aby se také zapojili do podobných projektů a pomohli lidem ve svém okolí. Existuje spousta lidí v nouzi. Jejich příspěvek je malý, ale pro společnost důležitý. Bylo by hezké, kdyby mnozí udělali totéž. Láska od ostatních je zdarma a vždy se vyplatí.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]