Peroxid vodíku nejen na rány! Podívejte se, kde všude se dá použít

Peroxid vodíku není potřeba moc zdlouhavě popisovat. Každý se určitě setkal s tímto přípravkem. Buď při barvení vlasů, dezinfekce, ale i jako léku proti bolesti. Tento přípravek bychom měli mít každopádně doma.

Pojďme se tedy podívat blíže, kde všude se dá použít peroxid vodíku.

Léčivé účinky

Peroxid vodíku je znám především pro své léčivé účinky. Umožňuje totiž reagovat s baktériemi, viry, kvasinkami, kdy peroxid v lepším případě dokáže vyléčit nějakou nemoc, jako opar na puse, akné, odřeniny a podobně. Používá se taktéž jako dezinfekční přípravek. Aplikuje se na drobné rány, slabšího krvácení, kdy může dojít k úplnému zastavení krvácení a zabránění průniku virů, baktérií do místa poranění.

Akné

Máte problematickou pleť a často bojujete s akné? A zkusili jste použít peroxid? Mnoho mladých slečen asi tuto metodu nevyzkoušelo. Proč to tedy nezkusit? Akné vzniká uzavřením vývodů mazových žláz (ať už za použití make-upu, krémů, ale i potu), což způsobí jejich zanícení. Peroxid vodíků dokáže otevřít tyto póry a pomůže kůži opět dýchat.

Špatný dech

I když si zuby pravidelně čistíte několikrát denně, stává se, že máte špatný dech. Ten jednak vzniká příjmem potravy, ale i přemnožením bakterií. Vzhledem k tomu, že peroxid vodíku svým způsobem zabije nezdravé organismy, budete opravdu mile překvapeni, jak je tento lék efektivní. Stačí pouhá půl minuta kloktat peroxid po vyčištění zubů a špatný dech pomalu vymizí. Jen ho nesmíte spolknout! Na to si dávejte pozor.

Bolest uší

Bolest uší může vznikat nejen od zubů, ale taktéž průvanem, či nějakou nemocí. První pomocí by mělo být to, že své uši vyčistíte od mazu a následně budete aplikovat peroxid. Stačí opravdu málo a po chvilce uslyšíte šumění. Co to asi je? Ano, je to reakce na ušní prostředí s peroxidem, kdy opět peroxid čistí špatné viry, baktérie. Po chvilce ale musíte peroxid nechat vytéct. Nakloněním na tu stranu, kde jste prvně aplikovali peroxid.

 Obrázek: FreeDigitalPhotos

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]