Tento bezový džem, přezdívaný lék dědy Věševědy, je naprosto skvělý při léčené 100+1 nemocí

Tento džem je nejen opravdu chuťově skvělý, ale také velmi zdravý prospěšný. K jeho přípravě toho nebudete potřebovat moc.

Tento džem se vyrábí především z bezu. K přípravě tohoto džemu používejte pouze černá květenství a plody, které jsou už úplně zralé. Kromě marmelády si z bezu můžete udělat i různé odvary a nálevy. Tento džem je plný terapeutických a léčivých účinků a jeho příprava je opravdu velmi snadná. Tak co, vyzkoušíte ho?

Co budete potřebovat

K přípravě tohoto džemu nebudete potřebovat moc ingrediencí a také nebude trvat moc dlouho, než ho uděláte. Množství si můžete upravit podle toho, kolik džemu budete chtít. Pokud vám zachutná, tak si ho můžete třeba zdvojnásobit. Potřebovat tedy budete:

  • 1,5 litru vody
  • 1 kg cukru
  • 20 hrstí bezových květů
  • 1 citron

Příprava džemu je velmi jednoduchá

Nejprve si květy oddělte od větviček, umyjte je a osušte. Do hrnce si dejte vodu a cukr a dejte vařit, míchejte, dokud nezískáte hustý sirup. Poté do hrnce přidejte květy a vařte dalších 50 minut. Každou chvilku promíchejte. Jakmile je džem skoro hotový, přidejte citronovou šťávu.

Fotografie: Pexels

Když už budete mít džem úplně hotový, přelijte ho do sterilizovaných sklenic. Jeho chuť a vůně je zkrátka naprosto nepopsatelná. Určitě vám za něj poděkují i vaše děti, protože je velmi sladký a na snídani úplně ideální. Kromě toho je velmi účinný při nachlazení, alergiích, ledvinových bolestech nebo i infekcích. Rozhodně ho vyzkoušejte udělat. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]