David naučil 13 letou border kolii chodit po městě a nosit mu pohozené PET lahve. Nasbírala jich přes 1 000, on je recykloval

Fotografie: Needpix

Pes, který během jednoho roku nasbíral na procházkách více než 1 300 plastových lahví, už svůj zvyk bere jako denní rutinu. Inspiruje tím miliony lidí k tomu, aby lépe udržovali životní prostředí.

Scruff je velmi milý velký pes s obrovskou vášní v srdci. Hraje si totiž s plastovými lahvemi, sbírá je, a udržuje tak životní prostředí. Podporují ho v tom jeho majitelé David a Yvonne Grant. Společně tráví spoustu času procházkami po oblastech Warwickshire v Anglii a s jejich pomocí vypadá jejich okolí opravdu čistě. Tedy alespoň zde nenarazíte na takřka žádnou plastovou lahev.

Pes se rozhodl udělat ze světa lepší místo

Přestože psovi již bylo 13 let, stále se udržuje ve velice aktivní formě. Nadále se věnuje iniciativě, která pomáhá udržovat pořádek. Vždy, když narazí na plastovou lahev, popadne ji a přinese svým majitelům jako hračku. Oba byli tímto zvykem dojatí, a tak se rozhodli, že se Scruff stane takovou městskou uklízečkou. Dokonce je schopen naleznout i ty nejzapadlejší lahve.

Plemena psů podle inteligence: Odborníci zveřejnili přehled těch nejchytřejších, která by zvládla jakýkoli IQ test

Pes se ve městě proslavil

Den za dnem se jejich procházky proměnily v pěknou operaci sběru odpadků, které se hromadily asi rok, a tím prováděly obrovskou službu pro komunitu. Fotky, jak Scruff uklízí různé části města, udělaly z tohoto zkušeného veterána celebritu. Spousta lidí se s ním dennodenně fotí a chválí ho za to, co dělá, byť si asi sám není vědom, že to dělá pro dobro přírody.

Tato činnost nese svá rizika

Podle mnoha uživatelů internetu je počínání této rodiny opravdu chvályhodné. Mnozí však také Davida a Yvonne varují, aby si dávali pozor na to, co jejich pes vezme na ulici do pusy. Je totiž možné, že by mohl narazit na něco ostrého, jako je sklo nebo hliník, a nešťastně se zranit. Pes sice dělá pro dobro lidí mnoho, ale za riziko tohoto neštěstí to mnohým přijde dost nemístné.

Hora nahromaděného odpadu, který pes posbíral

David pořídil fotografii, kde ukazuje horu plastového odpadu, který Scruff posbíral. Ta ohromila tisíce lidí, protože je to opravdu neuvěřitelné množství odpadu s více než 1 300 různými lahvemi. Bez přispění tohoto zvířete by veškeré tyto odpadky zůstaly a kontaminovaly životní prostředí. Avšak tím, že se pes dennodenně pohybuje venku, zaručuje, že odpad bude recyklován mnohem užitečnějším a ekologičtějším způsobem.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]